Nova pobjeda Bayerna, dobra partija Kramarića

U 3. kolu Bundeslige najuzbudljivije je bilo na Volkswagen Areni gdje je domaći Wolfsburg uspio izvući remi (2:2) nakon što je Hertha dva puta vodila.

Hertha je povela golom Dilrosuna u 61. minuti, a u završnici susreta uslijedio je pravi triler. U 87. minuti Yunus Malli iz penala donosi izjednačenje “vukovima”. No, u prvoj minuti sudačke nadoknade (90+1) Ondrej Duda ponovno dovodi u vodstvo Herthu. Ipak, Wolfsburg uspijeva izvući remi, a strijelac je Admir Mehmedi (90+2).

Hrvatski veznjak Josip Brekalo igrao je za Wolfsburg do 63. minute, a vrijedi istaknuti njegov pokušaj u 60. minuti kada je pucao s vrha 16-erca, ali lopta odlazi pored gola.

Hoffenheim je u gostima kod Fortune iz Duesseldorfa izgubio 1:2. Fortuna je povela u završnici prvog poluvremena, a strijelac je bio Morales (45), i imala je prednost sve do 86. minute kada je Reiss Nelson zabio za 1:1. No, u 88. minuti Dodi Lukebakio iz penala donosi pobjedu Fortuni.

Hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je odigrao cijeli susret za Hoffenheim, pružio je dobru partiju. U 31. minuti opalio je s ruba šesnaesterca, ali je golman domaćina odlično obranio. U 32. minuti mogao se upisati u strijelce nakon dobre kontre Hoffenheima, ali nije bio precizan, kao ni u 78. minuti, kada je lopta prošla trunku pored mete.

Bayern, koji vodi Niko Kovač, dobio je na svom stadionu Bayer Leverkusen s 3:1 i jedini ima maksimalni učinak nakon tri kola. Strijelci za Bavarce bili su Tolisso (10), Robben (19) i James Rodriguez (89). Hrvatski branič Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Leverkusen.