Nova dobra partija Bogdanovića, sjajna utakmica Curryja

Utah Jazz je slavio 128:116 na svom parketu protiv Minnesote, uz novu dobru partiju Bojana Bogdanovića.

Nakon sjajne igre u pobjedi protiv Charlottea, hrvatski košarkaš i protiv Minnesote je pružio odličnu partiju.

Na terenu je proveo 29:30 minuta te upisao 18 poena uz izvrstan šut za tricu. S linije za tri poena pogodio je četiri od pet šuteva. Za dva poena je gađao 2/5, a pogodio je i oba slobodna bacanja te upisao dva skoka.

Donovan Mitchell upisao je 28 poena za Jazz, a Rudy Gobert je dodao 20 poena uz 17 skokova i četiri blokade. Prvi strijelac utakmice bio je Minnesotin Malik Beasley koji je ubacio 33 poena, a kod Timberwolvesa su se istaknuli i D’Angelo Russell s 19 poena i 14 asistencija te Naz Reid sa 17 poena i deset skokova.

Timberwolvesi su bili bez sedam igrača, među kojim i četiri startera zbog zdravstvenih i sigurnosnih protokola. Gosti su se dobro držali do konca prvog poluvremena kada su od vodstva 50:47, otišli na -10 (57:67). Jazzeri su u trećoj dionici pobjegli na +15 (79:64) i potom rutinski zaključili posao.

Bilo je trenutaka kada je suparnik odigrao zaista agresivno u obrani, no mi smo odgovorili na razini na kojoj sam želio, kazao je trener Utaha Quin Snyder nakon 22. pobjede svoje momčadi uz devet poraza.

Golden State Warriorsi su pobijedili Memphis Grizzliese 113:104 uz čak 46 poena sjajnog Stephena Curryja. Bio je to njegov drugi najbolji učinak ove sezone nakon što je u studenom Atlanti zabio 50. Gary Payton II je dodao 22 poena.

U susretu u kojemu nijedna momčad nije vodila s više od 10 razlike, odluka je pala u posljednje dviie minute. Pri rezultatu 102:102, Warriorsi su napravili seriju 7:0 za vodstvo 109:102 što se pokazalo ključnim.

Steph je odigrao sjajno, bila je ovo njegova najučinkovitija utakmica u posljednjih nekoliko tjedana, sigurno. Memphis ima najbolji obrambeni rejting u ligi, a da bi zabio 46 poena Steph je pokazao svaki dio svog talenta, rekao je trener pobjedničkog sastava Steve Kerr.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Ja Morant s 21, te Jaren Jackson Jr. i Deanthony Melton po 20 poena. Golden State ima drugi učinak na Zapadu (26-6), ali i u cijeloj ligi, prenosi Hina.

Bolji su tek Phoenix Sunsi koji imaju poraz manje. Sunsi su kod kuće porazili Oklahoma City sa 113:101 ostvarivši petu uzastopnu pobjedu.

Domaćine su do pobjede predvodili Devin Booker s 30 poena, sedam skokova i sedam asistencija, Cameron Johnson je dodao 21 poena, a Deandre Ayton 19 poena i 12 skokova.

Dobru partiju prikazao je i Chris Paul sa 16 poena, sedam asistencija i pet skokova. Kod Thundera Shai Gilgeous-Alexander je bio najefikasniji s 29 poena i sedam asistencija.