Nogometašice Širokog Brijega poražene od ŽNK Posušje

Nogometašice ŽNK Inter iz Posušja zadržale su izglede za naslov jesenskih prvakinja pobjedom od 4:2 na domaćem terenu protiv ŽNK Široki Brijeg u susjedskom derbiju odigranom u sklopu 7. kola Prve ženske nogometne lige Federacije BiH.

Bolju igru na početku utakmice domaće nogometašice konkretizirale su u 20. minuti utakmice. Strijelac je kapetanica Anica Čutura.

Sreća Intera nije trajala dugo. Slavica Glavota je izjednačila odmah u sljedećem napadu, nakon što je iskoristila krivo dodavanje Marić poslije izvođenja lopte s centra. Sjurila se u šesnaesterac i snažno zakucala iz blizine za 1:1.

Dobru igru Inter je okrunio drugim golom u 33. minuti. A strijelac je ponovno najbolja igračica utakmice Anica Čutura.

Dobar ulaz u drugo poluvrijeme, uz pogođenu gredu, Inter je okrunio trećim golom Katarine Ljubić u 52. minuti.

Gošće se nisu predavale. Pokušavale su doći do priključka i u tome su uspjele u 62. minuti utakmice kada sudac Padro nakon povlačenja Ćesić protivničke igračice pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bila je Glavota.

Ipak, sve dvojbe oko pobjednika ovog susreta riješila je Josipa Čutura u 82. minuti za konačnih 4:2.

Tako je Inter prvu polusezonu završio bez poraza, odnosno s pet pobjeda i jednim remijem te se sa 16 osvojenih bodova nalazi na prvom mjestu, s tri boda više od Vogošće koja sutra na svom terenu dočekuje Respekt, priopćeno je iz ŽNK Inter.