Nogometašice Širokog Brijega nemoćne s igračicom manje

Nogometašice Širokog Brijega neslavno su krenule u natjecanje u Prvoj ženskoj ligi FBiH – skupina jug. U svojoj povijesnoj prvoj službenoj ligaškoj utakmici doživjele su težak poraz (8:0) na gostovanju u Bosanskoj Krupi.

Jednostavno, igračice domaćeg Željezničara, prošlogodišnje premijerligašice i ovogodišnje pretendentice za sami vrh, nadigrale su u svim segmentima nogometne igre mladu momčad trenera Ivana Kvesića.

Neiskustvo, strah i preveliki respekt prema suparnicama skupo su Širokobriježanke naplatile pred nešto više od stotinjak gledatelja na Gradskom stadionu. Domaćini su poveli već u 9. minuti preko hitronoge Sabine Mujagić koja je pobjegla obrani i matirala Mateu Pavković na vratima. Samo šest minuta kasnije novi peh za goste.

Vratarka Pavković je namjerno igrala rukom izvan svog kaznenog prostora i apsolutno zasluženo dobila crveni karton. To je još više dotuklo Širokobriježanke, a osokolilo domaće igračice. Mujagić svojim novim pogotkom u 25. minuti najavljuje pravu golijadu. Samo tri minute kasnije, odlična Andrea Crnobrnja iz jedanaesterca povisuje na 3:0. Prethodno je kazneni udarac skrivila Ivana Mikulić zbog igranja rukom u gužvi pred vratima Andree Kordić. U 35. minuti Derviša Mušeljić je pogodila za 4:0, rezultat kojim se otišlo na odmor.

Trener Kvesić zamjenama i rotacijom u igri pokušao je u nastavku trznuti svoje igračice, ali jednostavno nije išlo. Širokobriježanke nisu imale rješenja za nezaustavljivu Alminu Šarić koja se u nastavku proslavila hat-trickom. U 52. minuti pogodila je za 5:0, a deset minuta kasnije i za 6:0. Na 7:0 povisila je Samira Goretić u 64. minuti. Svoj hat-trick i konačnih 8:0 postavila je Šarić u 86. minuti susreta.

Iako su rezultatski doživjele pravu katastrofu, ne može se reći kako među Širokobriježankama nema potencijala za ostvariti bolje rezultate u nastavku prvenstva. Osim nepovoljnog ždrijeba i nadahnutog domaćina, glavni krivac za ovakav neuspjeh na otvaranju sezone jest i umor poslije prevaljenog dugog puta.

No, trener Kvesić je odmah poslije utakmice istaknuo kako u tome neće tražiti alibi za poraz, već će sa svojim igračicama dubinski analizirati igru, pokušati otkloniti greške i što bolje se pripremiti za novo teško gostovanje kod Iskre u Bugojnu sljedećeg vikenda.

ŽNK Željezničar 2011 – ŽNK Široki Brijeg 8:0 (4:0)

BOSANSKA KRUPA – Gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac: Amar Omerdić (Bihać). Pomoćnici: Hasan Nanić (Bužim) i Amir Hušidić (Bihać). Delegat: Šaćir Fajić (Bosanska Krupa).

STRIJELCI: 1:0 Mujagić (9.), 2:0 Mujagić (25.), 3:0 Crnobrnja (28. – 11m), 4:0 Mušeljić (35.), 5:0 Šarić (52.), 6:0 Šarić (62.), 7:0 Goretić (64.), Šarić (86.).

ŽNK ŽELJEZNIČAR 2011: D. Kurtović, Mujagić (od 59. Hasanović), Crnobrnja, Aličić, Goretić, Bajrić (od 51. A. Kurtović), Mušeljić (od 59. Avdić), Suljić, Balčinović, Juklen, Šarić. TRENER: Lejlan Šarić

ŽNK ŠIROKI BRIJEG: Pavković, Musa (od 46. Šaravanja), B. Ljubić, Stojanović (od 54. Maja Šakić), Lasić (od 15. Kordić), Glavota, Kvesić, Mikulić, K. Ljubić, Marušić, Lončar. TRENER: Ivan Kvesić

IGRAČICA UTAKMICE: Almina Šarić (ŽNK Željezničar 2011)