Nogometašice Širokog Brijega izborile finale doigravanja za Premijer ligu

Nogometašice Širokog Brijega svladale su ŽF/NK Sanu 2014 iz Sanskog Mosta u plufinalu doigravanja za Premijer žensku ligu BiH s rezulatom 4:0 i tako izborile finale doigravanja.

Širokobriježanke su od početka pokazale da su kvalitetnije protivnice i uvjerljivom pobjedom stigle su korak do povratka u najviši rang ženskog nogometa u BiH.

U utakmici odigranoj na terenu Trening Kampa “Musa-Karačić” za pobjedu su pogađale Branka Bagarić u 7. i 88. minuti, Janica Filipović u 45. minuti i Ana Buhač u 76. minuti susreta.

U finalu se igraju dvije utakmice, voljom ždrijeba se odlučuje o domaćinstvu, a prva utakmica na rasporedu je 21. svibnja dok je uzvrat tjedan dana kasnije.

Drugi finalist je ekipa SFK Libero iz Goražda, protivnik koji Širokobriježanke od ranije dobro poznaju iz Skupine Jug u 1. ligi FBiH. Ukupni pobjednik iz dva finalna susreta osigurat će plasman u Premijer ligu.

U slučaju da rezultat u dvije utakmice bude izjednačen (bez prednosti gola u gostima) pristupilo bi se izvođenju jedanaesteraca nakon druge finalne utakmice.