Nogometašice Intera uvjerljive na Mokrom Docu

Ovog vikenda odigrane su prve utakmice u novoj sezoni Prve ženske nogometne lige Federacije Bosne i Hercegovine.

U sklopu 1. kola Ženski nogometni klub Inter Posušje, u prvom od nekoliko hercegovačkih derbija, koji su pred nama, dočekao je ŽNK Brotnjo te bio vrlo uvjerljiv i igrom i rezultatom 4:1.

Domaća momčad povela je već u trećoj minuti prvijencem Katarine Ljubić kojoj je ovo bio debi u dresu Intera i koja je, po reakcijama publike, postala njihov novi “ljubimac”.

Inter je nastavio napadati i nizati gol prilike pred vratima gostiju, ali odlične bravure na golu Brotnja od strane Hrkać i nesnalaženja domaćih igračica u završnici akcija nisu mogle do drugog gola.

Kazna za propuštene prilike stiže pred kraj prvog poluvremena u 42. minuti, a odličnu akciju Brotnja završila je Iva Grbeša.

Kao i prvi dio, počeo je i drugi brzim golom Intera. Nakon udarca iz kuta u gužvi se najbolje snalazi Marta Landeka koja u 47. minuti pogađa za novo vodstvo svoje momčadi.

Do kraja je Inter lakoćom kontrolirao utakmicu i s dva nova gola Ivane Tomić u 68. i Anice Čuture u 77. minuti utakmice došao do zaslužene i uvjerljive prve pobjede u sezoni.

Inače, ovo je igračicama Tonija Kovača 17 službena utakmica zaredom u kojoj nisu doživjele poraz. Imaju 15 pobjeda i dva neriješena rezultata.

Tako su Posušanke na sjajan način krenule u novu sezonu nakon što su u prošloj ostale na korak do osvajanja prvog mjesta.

U sljedećem kolu Inter će gostovati kod susjeda iz Širokog Brijega gdje nas ponovno očekuje veliki derbi.