BiH se preko Crne Gore plasirala u elitni rang Lige nacija

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u Zenici na stadionu Bilino polje reprezentaciju Crne Gore s 1:0 i osigurala je plasman u Ligu A za baraž Europsko prvenstvo 2024. godine.

Od prvog trenutka ovog susret bh. tim je dominirao na terenu. Iako suočen s brojnim otkazima izbornika Ivaylo Petev je napao od prve minute, no Crna Gora se dobro branila i nisu dopuštali previše prostora igračima BiH.

Pokušavali su bh. nogometaši probiti obranu Crne Gore. Uspjeli su to u 32. minuti, ali pogodak Ermedina Demirovića poništen je zbog zaleđa.

Ipak, prvijenac u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovina napadač Augsburga dočekao je u nadoknadi prvog dijela kada je pogodio za 1:0 nakon lijepe akcije.

Hadžiahmetović centrira, Džeko prebacuje loptu koja dolazi do Demirovića, a napadač koristi grešku Vešovića koji je zakasnio na blok i to je 1:0.

U nastavku reprezentacije Bosne i Hercegovine nešto je opreznija. Prepušten je posjed lopte Crnoj Gori, te se čekala šansa iz kontri.

Jovetić dobro prijeti Šehiću u 69. minuti utakmice. Pokušao je iz slobodnog udarca, golman bh. reprezentacije sigurno brani, piše sportsport.ba

Crna Gora je potom bacila sve karte u napad. Bilo je nervoze u bh. timu, ali na kraju je pobjeda ipak sačuvana.

Bosna i Hercegovina će tako u narednom izdanju Lige nacija po drugi put igrati u elitnom rangu natjecanja s najboljim reprezentacijama Europe, a osiguran je i baraž za plasman na Europsko prvenstvo 2024. godine.