NK GOŠK Gabela osigurao plasman u Premijer ligu BiH

NK GOŠK Gabela postaje novi član Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U 25. kolu Prve lige FBiH, ekipa GOŠK-a iz Gabele ostvario je pozitivan rezultat na gostovanju kod BFK Simm Bau i osigurao matematički plasman u Premijer ligu BiH. GOŠK je remizirao rezultatom 1:1, dok je drugoplasirana ekipa Goražda poražena u Banovićima od Budućnosti sa 2:0.

Gosti su ofanzivno otvorili susret i to se isplatilo u 12. minuti kada je Raguž postigao gol za vođstvo od 1:0. Nakon gola, igralo se oštro i čvrsto, a odbrana domaćina je uspješno zaustavljala napade GOŠK-a. Domaćin se uglavnom oslanjao na ubacivanje lopte u šesnaesterac, što su gosti uspješno rješavali.

U drugom poluvremenu, GOŠK je preuzeo kontrolu igre i posjed lopte, ali nije uspio iskoristiti nekoliko prilika za gol. Domaćin je izjednačio u finišu susreta i tako postavio konačan rezultat na 1:1.

GOŠK sada ima 58 bodova i vodeći je tim na tabeli, sa 16 bodova više od drugoplasiranog Goražda. Ostalo je još pet kola do kraja sezone, što znači da je GOŠK matematički osigurao plasman u Premijer ligu BiH za iduću sezonu.