Njemačka ponizila Brazil s nevjerojatnih sedam pogodaka!

Njemačka je u polufinalu Svjetskog prvenstva na stadionu Mineirao razbila Brazil sa 7:1!

Prvi pogodak postigao je Thomas Müller u 11. minuti, na 2:0 povećao je Miroslav Klose u 23. minuti, zatim je Toni Kroos s dva pogotka povećao na 4:0 (25, 26), za 5:0 zabija Sami Khedira, a André Schürrle pogocima u 69. i 79. minuti povećava za 7:0.

Počasni pogodak za Brazil postigao je Oscar u 90. minuti.

Njemački nogometaši revanširali su se tako domaćinima Mundijala za poraz iz finala SP-a 2002. godine i zaustavili ih u namjeri da na svom terenu dođu do šeste titule prvaka svijeta.

Elf je izborio osmo finale na svjetskim prvenstvima, a prvo nakon 2002. godine kada su u Yokohami poraženi od Brazila.

Nijemci će 13. srpnja u Rio de Janeiru igrati s pobjednikom drugog polufinalnog susreta, u kojem se u srijedu sastaju Nizozemska i Argentina.

Klose najbolji strijelac svjetskih prvenstava

Miroslav Klose postao je najbolji strijelac u povijesti svjetskih prvenstava, nakon što je postigao pogodak za Njemačku u polufinalu SP-a protiv Brazila.

Tridesetšestogodišnji nogometaš postigao je pogodak 23. u minuti, što mu je 16. gol u karijeri na svjetskim prvenstvima.

Nijemac je na listi najboljih strijelaca iza sebe ostavio Brazilca Ronalda koji je postigao 15 i Nijemca Gerda Müllera sa 14 golova.

Napadač Lazija postigao je pet golova na SP-u 2002., pet puta se upisao u listu strijelaca i četiri godine kasnije, dok je na prošlom Svjetskom prvenstvu postigao četiri gola. Današnji pogodak bio mu je drugi na ovom SP-u.

(Bljesak.info | Foto: Getty Images)