Nizozemci potpuno ponizili Brazilce, domaćin primio 10 golova u dvije utakmice

U utakmici koju nitko ne želi igrati, u susretu za treće mjesto, Nizozemska je svladala Brazil s 3:0 i osvojila prvu svjetsku broncu u svojoj povijesti.

Nizozemci su nakon 17 minuta vodili s 2:0 i domaći su se pribojavali novog debakla, nakon onih 1:7 protiv Njemačke, no Brazilci su do kraja primili još ‘samo’ jedan.

Oranje je povelo već u trećoj minuti kada je Robin van Persie pogodio s bijele točke. Jedanaesterac je bio kontroverzna odluka alžirskog suca Haimoudija jer je Thiago Silva kao zadnji čovjek oborio Arjena Robbena izvan šesnaesterca. Ispravna odluka bila je slobodan udarac i crveni karton, no Alžirac je dosudio penal i žuti karton.

Na 2:0 povisio je Daley Blind, a umjesto da postignu počasni pogodak Brazilci su primili gol. Strijelac za 3:0 bio je Georginio Wijnaldum.

Za domaćina ovo Svjetsko prvenstvo nije moglo gore završiti, jer završili su četvrti a u zadnje dvije utakmice primili su 10 golova.