Nijemci oduševljeni mladim Hrvatom: Bayernova potraga za desnim bekom je završena

Bayern je remizirao u gostima protiv Borussije M’Gladbach (1:1) u prvoj utakmici 1. kola Bundeslige.

U prvoj postavi Bayerna igrao je 21-godišnji Josip Stanišić, nogometaš hrvatskih korijena koji posljednje četiri godine igra u bavarskom velikanu. Stanišić je igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Bouna Sarr, prenosi Index.hr.

Kicker: Stanišić je rješenje

Stanišić je igrao na poziciji desnog beka, a Kicker dan nakon utakmice piše:

Bayernova potraga za desnim bekom mogla bi završiti na Josipu Stanišiću kao unutarnjim rješenjem. Očekuje se da će Stanišić ponovno biti starter u srijedu protiv Borussije u Superkupu.

Kicker dodaje kako je Bayern otpisao Bounu Sarra, rezervnog desnog beka. Iako Sarr ima još tri godine ugovora s Bayernom, Stanišić ga je skroz izbacio iz planova.

Nagelsmann: Stanišić je pouzdan igrač

Bayernov prvi desni bek Benjamin Pavard je teže ozlijeđen. Tu se otvara prilika Stanišiću, o kojem je pozitivno govorio i Bayernov novi trener Julian Nagelsmann.

Općenito sam vrlo zadovoljan Stanijem. Izgubio je loptu u opasnoj situaciji u drugom poluvremenu. Inače je bio jako dobar, dobro se snašao u napadu i dobro se branio. Pouzdan je igrač.

Iako je imao ponudu da zaigra za Njemačku, zbog svojih korijena Stanišić je bio vrlo interesantan i hrvatskoj reprezentaciji.

Indexu je potvrđeno kako je Stanišić donio odluku te će zaigrati za hrvatsku reprezentaciju.

Tko je Josip Stanišić?

Riječ je o 186 centimetara visokom 21-godišnjem braniču koji u drugoj Bayernovoj momčadi redovito igra na poziciji desnog beka, a u zadnjih mjesec i pol triput je igrao stopera u 3. njemačkoj ligi. Prošle sezone je za Bayern II igrao i lijevog beka, a na jednoj utakmici je čak zaigrao na poziciji zadnjeg veznog.

Za Bayernovu U-19 momčad je uglavnom igrao stopera, a bio je i kapetan. U ljeto 2018. Niko Kovač ga je kao 18-godišnjaka poveo na američku turneju i od prve minute ga je gurnuo u momčad protiv PSG-a te je u pobjedi 3:1 odigrao 45 minuta. Odigrao je i 90 minuta protiv Union Berlina u prvenstvu.

Stanišić je po igračkim karakteristikama vrlo sličan Davidu Alabi, koji je u Bayernu također igrao sve pozicije u obrani osim desnog beka. U reprezentativnoj karijeri odigrao je jednu utakmicu za njemačku U-19 reprezentaciju. Na njegovoj poziciji desnog beka Hrvatska je jako tanka te ovisi praktički isključivo o zdravlju Šime Vrsaljka.