Nezaustavljivo grabe ka tituli: Liverpool pregazio Leicester

Liverpool je u derbiju Premiershipa u gostima kod Leicestera slavio s 4:0 i dodatno se približio naslovu prvaka koji navijači Redsa čekaju punih 30 godina.

Za Redse je dva puta zabio Firmino te jednom Milner s bijele točke i najbolji igrač utakmice Trent Alexander-Arnold.

Ni u jednom trenutku Leicester nije mogao ništa moćnom stroju Jurgena Kloppa. Od prve sekunde Redsi su navalili. Odmah u prvoj minuti pokušao je Wijnaldum, ali Schmeichel je to obranio. U drugoj minuti je Mane imao zicer. Evans je zakasnio, Senegalac mu je pobjegao iza leđa, ali je nespretno reagirao u idealnoj poziciji.

Međutim, već tada je bilo jasno da je Liverpool puno bolja momčad i da samo čudo može spasiti Lisice. A večeras čuda nije bilo. Do kraja utakmice gledali smo rapsodiju u crvenom i Leicester može biti sretan što je primio samo četiri komada.

Liverpool ima čak 13 bodova više od Leicestera i utakmicu manje. Naslov prvaka koji navijači kultnog engleskog kluba sanjaju još od 1990. sve je bliži.

Premda se Jürgen Klopp tjednima žalio na težak i zgusnut raspored njegove momčadi, nakon večerašnje utakmice izgleda da je Nijemac ”pilio naopako”. Na stadionu King Power trebali smo gledati derbi, ravnopravnu utakmicu dvije najbolje momčadi Premiershipa, no umjesto toga svjedočili smo demonstraciji moći igrača u Crvenom.

Momčad Leicestera nije mogla disati od fantastičnog pritiska koji su postavili Kloppovi igrači, tijekom čitavog dvoboja tek su tri puta pucali prema golu Alissona, nijednom u okvir vrata. S druge strane, Redsi su redali napade, promašivali zicere i nisu dali igračima Leicestera da predahnu.

Golijadu je otvorio Firmino, a u nastavku dvoboja nastavili još jednom Brazilac, a zatim i Milner te Alexander-Arnold. Desni bek Liverpoola bio je najbolji igrač utakmice. Bilo ga je po cijelom terenu, pokretao je kontre, dva puta je asistirao i čudesnu partiju zaključio je krasnim golom za konačnih 4:0, piše Index.hr.

Iako je prošla tek polovica prvenstva, bila bi senzacija da ovakav Liverpool ispusti prednost od 13 bodova, pogotovo kada je više nego očito da ostatak konkurencije ove sezone nije ni izbliza toj razini. Leicester će ostati na drugom mjestu s 39 bodova, jednim više od Manchester Cityja.