Nezaustavljivi Jokić za povijest

Nikola Jokić čudesnom partijom za pobjedu Denvera nad New Orleansom 138:130 ostvario je neviđen pothvat u NBA-u.

Aktualni MVP najjače lige postigao je 46 poena uz sjajan šut iz igre (16/22), od čega je 30 poena zabio u zadnjih devet minuta regularnog dijela i u produžetku.

Clutch Jokić je od toga čak 23 poena postigao u zadnjih sedam minuta uzbudljive utakmice.

Jokić je spasio Nuggetse prvo u regularnom dijelu, jer im je s oba pogođena slobodna bacanja tri sekunde prije kraja donio izjednačenje i produžetke, u kojima je onda minutu i pol prije kraja zabio ključnu tricu za potvrdu pobjede.

Sve ovo dodatno dobiva na važnosti jer je Denver još od kraja treće četvrtine bio bez trenera. Tada je isključen Michael Malone, ali zato je momčad i bez njega imala savršenog vođu.

On je, osim 46 poena, imao 12 skokova i 11 asistencija za 17. triple-double sezone, po čemu je najbolji u NBA-u. Savršenu predstavu Jokić je zaokružio s tri ukradene lopte i četiri blokade.

Tako je postao prvi igrač u povijesti s navedenim brojkama otkako se od 1973. vodi evidencija o ukradenim loptama i blokadama. Ili kako je to duhovito istaknuo referentni StatMuse: “40/10/3/3 utakmice u NBA povijesti: 1. Nikola Jokić. Kraj popisa.”

Spomenuli smo da je Jokić 46 koševa postigao uz odličan šut iz igre. Gađao je s čak 72.7 posto uspješnosti. Tako je postao tek drugi igrač u povijesti NBA lige koji je ostvario triple-double s 45 poena i 70 posto šuta, prenosi Index.

Jedini osim njega koji je to uspio je Wilt Chamberlain.