Newcastle osigurao Ligu prvaka, Leicester korak od ispadanja

Nogometaši Newcastle Uniteda osigurali su plasman u Ligu prvaka nakon što su u susretu 37. kola engleskog prvenstva na St. James Parku odigrali 0-0 protiv Leicester Cityja.

Ovim bodom “Svrake” su kolo prije kraja pobjegle petoplasiranom Liverpoolu na nedostižna četiri boda prednosti.

S druge strane Leicester je sada u teškoj, gotovo bezizlaznoj situaciji, korak do plasmana u niži rang natjecanja.

Domaćin je bio bliže pobjedi, međutim “Svrake” su čak tri puta gađale okvir gola. U 41. minuti je Callum Wilson pogodio lijevu stativu, dvije minuta kasnije je Miguel Almiron pogodio desnu stativu, da bi okvir gola pogodio i Bruno Guimaraes u 72. minuti.

Najbolju priliku gosti su imali u drugoj minuti sudačke nadoknade. James Maddison je ubacio s desne strane, a Timothy Castagne sjajno pucao, no Nick Pope je fantastično reagirao. Bio je to prvi i jedini udarac gostiju u okvir gola, prenosi Hina.

Na vrhu ljestvice je novi, stari prvak Manchester City sa 88 bodova, Arsenal na drugom mjestu ima 81 bod, dok je Newcastle treći sa 70 bodova. Slijede Manchester United sa 69 i Liverpool sa 66 bodova.

Leicester je napredovao za jedno mjesto, sada je 19., ali i dalje je u zoni ispadanja sa 31 bodom, koliko ima i Leeds United stepenicu niže. Ispred njih je Everton s dva boda više. Upravo između Leicestera, Leedsa i Evertona treba tražiti dva kluba koja će se pridružiti Southamptonu u nižem rangu natjecanja.

Everton u zadnjem kolu očekuje domaći ogled protiv Bournemoutha, Leicester City će dočekati West Ham, dok Leeds United dočekuje Tottenham.