Nevjerojatna obrana Schmeichela Baleu za plasman Danske u elitu Lige nacija

Danska je pobjedom 2:1 kod Walesa u sjajnom i uzbudljivom dvoboju s najvećim rivalom za prvo mjesto u skupini B ili drugoj Ligi nacija, kolo prije kraja osigurala proboj u elitni rang novog UEFA-inog natjecanja.

Gosti su u Cardiffu poveli u 42. minuti golom Nicolaija Jorgensena nakon odlične i brze kontre. Na 2:0 povisio je Martin Braithwaite u 88. minuti zakucavanjem lopte u rašlje.

Minutu prije kraja Gareth Bale nakon pogrešne procjene i kasnog izlaska Kaspera Schmeichela s danskih vrata uspijeva smanjiti na 1:2, ali to je ostao konačan rezultat.

Danska je tako na najteži i najslađi način, pobjedom u gostima u izravnom dvoboju s najvećim rivalom, osigurala Ligu A.

Ali, tko zna kako bi završio ovaj meč i tko bi izborio prvo mjesto skupini i plasman u viši rang, da osam minuta prije kraja i pri rezultatu 1:0 za Dansku, njen vratar nije izveo čudo.

Bale je na 25 metara od gola iskosa s desne strane odlično ljevicom opalio iz slobodnjaka, gađajući bliže, lijeve Schemichelove rašlje.

Gol se činio neminovan, ali danski vratar letom pod prečku od tamo fantastično čupa loptu i tako omogućava svojoj reprezentaciji zadržavanje prednosti i veliku pobjedu.