Nesretni poraz Dinama u Salzburgu

Hrvatski prvak Dinamo poražen je sa minimalnih 1:0 kod Salzburga u 3. kolu skupine E Lige prvaka.

Jedini gol na susretu zabio je Noah Okafor u 71. minuti iz najstrože kazne koju je skrivio Sadegh Moharrami.

Josip Drmić ušao je u drugom dijelu i zabio u sudačkoj nadoknadi za izjednačenje, međutim gol mu je poništen zbog zaleđa.

Salzburg je utakmicu otvorio udarcima iz daljine, no Dominik Livaković nije morao ozbiljnije reagirati nakon pokušaja Mauritsa Kjaergaarda i hrvatskog reprezentativca Luke Sučića. Na isti način, samo znatno opasnije, tukao je Josip Mišić u sedmoj minuti. Natjerao je golmana Philippa Köhna na atraktivnu intervenciju, što je ujedno bila najbolja prilika gostiju u prvih 45 minuta.

Pokušavali su zatim Benjamin Šeško za Salzburg te Luka Ivanušec za Dinamo, međutim rezultat se nije mijenjao, kao ni do kraja susreta u kojem je Salzburg dominirao posjedom te bio vrlo agresivan na suparničkoj polovici.

Dinamo je, pak, pokušavao iz kontri i polukontri. Tako je Sadegh Moharrami u 37. minuti ubačajem u sredini pronašao Arijana Ademija. Kapetan Dinama probao je glavom, ali nedovoljno precizno. Tri minute kasnije Nicolas Seiwald pokušao je iznenaditi Livakovića iz slobodnog udarca. Očekivao se ubačaj, ali lopta je završila na prvoj stativi, odnosno vanjskom dijelu mreže.

Dinamo je u 55. minuti imao puno sreće. Ubačaj iz kornera gotovo je iskoristio Šeško, koji je sam skočio na petercu gostiju. Nitko od Čačićevih braniča nije pokušao izbiti loptu, koju je napadač Salzburga usmjerio direktno u glavu Livakovića. Da je bio malo precizniji, Austrijanci su mogli doći u vodstvo, piše Index.hr.

Najveću priliku na utakmici Dinamo je imao u 82. minuti, kada je Josip Drmić išao sam na golmana Salzburga. Gađao je kut, ali nedovoljno dobro. Golman Kohn ga je zaustavio i tako spasio svoju momčad, koja je došla do sva tri boda i ostala neporažena u ovoj sezoni Lige prvaka.

Mogao je Šeško u sudačkoj nadoknadi potvrditi pobjedu, ali je Livaković obranio. Također, Drmić je minutu prije kraja zabio nakon ubačaja Martina Baturine. Nažalost po Dinamo, Drmić je bio u zaleđu i gol je poništen.

Dinamo je, s druge strane, doživio drugi poraz. Podsjetimo. Čačićevi igrači u prvom kolu pobijedili su Chelsea na Maksimiru pa izgubili od Milana. U idućem kolu igrat će opet protiv Salzburga, ali pred svojim navijačima.