Nemanja Bilbija vratio HŠK Zrinjski na samo -2

Nogometaši Zrinjskoga svladali su Sarajevo u utakmici 4. kola Lige za prvaka s minimalnih 1:0, a junak “Plemića” bio je Nemanja Bilbija, koji je u 74. minuti zatresao mrežu Bojana Pavlovića i na taj način vratio svoju momčad na dva boda zaostatka u odnosu na prvenstvenoga lidera Željezničara.

Susret su bolje otvorili domaći igrači koji su preko Tonija Jovića imali dvije dobre prilike u 8. i 11. minuti. Pet minuta kasnije odlična kontra Zrinjskog, ali je Bencuna izblokirao Adukor.

Pavlović je u 20. minuti spasio Sarajevo nakon pokušaja Bilbije. Do kraja prvog poluvremena Zrinjski je propustio dobru priliku i preko Pezera.

Sarajevo je u 50. minuti imalo najbolju priliku. Velkoski je odlično istrčao jednu kontru. Iako je na drugoj strani imao samog Kuzmanovića, kapetan Sarajeva se odlučio šutirati. Umjesto gola pogodio je vanjski dio Pirićevog gola, pišu Sportske.ba.

Pavlović je pogriješio u 61. minuti, ali Jović nije uspio iskoristiti njegovu grešku.

Pitanje pobjednika odlučeno je u 74. minuti. Kombinirali su Bilbija i Čirjak, a ovaj drugi je šutirao. Pavlović je odbio loptu koja dolazi do Bilbije, a nekadašnji nogometaš Sarajeva trese mrežu bivšega kluba za erupciju oduševljenja pod Bijelim brijegom.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja pa su domaći slavili pobjedu i približili se na dva boda zaostatka za Željom.