Predsjednik bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska Milorad Dodik kaže da se neće odazvati pozivu Tužiteljstva Bosne i Hercegovine koje ga je pozvalo sutra na saslušanje.
Pravni besmisao BiH najbolje se ogleda u činjenici da o Ustavu govori izvanustavna institucija. Tužiteljstvo BiH me poziva da sutra dam izjavu kao osumnjičeni za rušenje ustavnog poretka, samo zato što sam izvršio svoju Ustavom i zakonom propisanu dužnost nakon odluka Narodne skupštine Republike Srpske, kazao je.
Ponovio je da je Tužiteljstvo BiH neustavna kategorija i ne može govoriti o Ustavu.
Organi čije je djelovanje zabranjeno na teritoriji Republike Srpske ne postoje u Ustavu BiH. Brzina kojom su reagirali govori da je sve bilo unaprijed pripremljeno, gdje je posrijedi nastavak političkog progona. Tužitelji koji dolaze iz Federacije, koji su politički instruirani, nastavljaju najgrublje zloupotrebljavati svoj neustavni položaj za političku hajku. Neću ići na njihov politički sud jer Srbi više ne idu na inkvizicije! Srbi idu samo na razgovore o uređenju BiH, ali onako kako je zapisano u Ustavu i Daytonskom mirovnom sporazumu, kazao je.
Kako je dodao, “danas sude meni jer ne mogu da sude milijunima Srba koji ne žele da budu obespravljeni u vlastitoj zemlji”.
Ali neka znaju – Srpska nije i nikada neće biti ničija kolonija! Mi smo svoji na svome, mi odlučujemo o sebi i samo ćemo se svom Ustavu pokoravati, a ne volji onih koji bi da Srpsku zgaze politički montiranim procesima, zaključio je.
Ukoliko se Dodik ne pojavi sutra u Tužiteljstvu BiH na saslušanju, a kako tvrdi neće, onda se nameće pitanje raspisivanja potjernice za njim, piše Klix.ba.
Zbog napada na ustavni poredak BiH provode se istražne radnje
(www.jabuka.tv | Foto: Fena/Arhiva)
Ovo mi se čini kao predstava za javnost
Nečini ti se , ovo jest predstava za javnost. Dodika mogu samo srbi skinut i više niko.
Imali Tužiteljstvo BiH iza sebe drżavu i repressiovne snage …….ili ima samo jedan dio države = Bošnjake.
ima i Hrvate!
Lagano se priprema scena za izbijanje rata, taman kad se Ukrajina smiri i istroši, buknut će na Balkanu. Dobrodošli u njemačku, nek se javi tko traži posao, bolje su plaće i jeftine u trgovinama nego kod nas, a tko ne pati od gradskih centara može sasvim lijepo živjeti i u nekom manjem gradu u blizini većeg grada
Međeda u zoološki iza rešetaka
za 16:43
zašto ?
Da bi Bošnjaci bili zadovoljni.
Pa nije BiH samo bošnjačka…pa da oni samo forsiraju pravila u BiH.
Svi oni koji su ratovali za svoj dio BiH su i Patriote BiH.
Prestava za javnost , naravno. Cirkusanti, Dodik, Helez, Ramo, Vucic, Konakovic, Becirovic. Svi bi da pojentiraju na ovome slucaju. Mile cini mi se i nema bas podrsku srpskog naroda u RS a jos manje u Srbiji. Sad je najbitnije sto velike sile misle o ovim prostorima. Rusija i Amerika.! Ovi mu mogu soli na rep staviti Helez i Ramo. Realno je sve ovo tesko izvodljivosti sto je Dodik poceo i radi izuzev da nije dobio mig od velikih…
Ali najjače je da svi kao potivaju građane na smirenost a građani ih ne doživljavaju niti ih zanimaju njihovi sukobi 😂😂😂😂😂
Dodik čekaj ,čekaj da vas napadnu….tako smo i mi čekali da nas JNA napadne umjesto brani.
Ujebane drzave. Nema je ovakve na svijetu,
Luđe države od tzv.”BiH”na cilo svitu nema.Dodik je po Ustavu BiH i Ustavu RS bio dužan potpisati ukaze Zakona koje je donijela Skupština RS odnosno zastupnici izabrani od cijelog naroda u RS inaće bi išao u zatvor RS jer krši Ustav BiH i RS.
Isto tako Miloš Lukić je po istom tom Ustavu BiH i RS bio dužan te zakone objaviti u Službenom glasniku RS inače bi ga zadesila ista sudbina kao i Dodika u RS.
Sada se muslimanski političari takmiče tko će više napasti Dodika pa čak i predstavnike Skupštine RS koji su donijeli te zakone premda su to izabrani delegati srpskog i svih drugih naroda u RS-u.
Znači ako itko krši Ustav BiH i entiteta RS to su muslimanski politički predstavnici koji bi poništili odluke odnosno zakone naroda u RS.
Ukoliko bi to oni uspjeli onda nikakvi više izbori u BiH nisu potrebiti jer se mijenja na neustavan način volja jednog od 3 naroda u BiH. Sutra to čeka Hrvate iako su oni i do sada to iskusili u više navrata izborom Sejde Komšića.
Stoga neka je svima jasno da je Dodik zajedno s zastupnicima Skupštine RS potpuno u pravu, a to da će im Helez, Komšić,Zvizdić, Isak,Forto,Konaković, Lendo,TRnka i ostala muslimanska bratija moći išta neka svežu mačku o rep.
Ako ništa drugo donošenje ovakvih zakona i ukaza u RS samo pomaže rušenej ovakve nakarade od države BiH i njeno potpuno drugačije uređenje u kojemu će Hrvati dobiti svoju teritorijalnu jedinicu u koju treba obavezno priključiti i Bosansku Posavinu nakon čega će dulje vrijeme u toj BiH zavladati mir među njena tri naroda.
Samo treba Entitetu Republika Srpska promjeniti naziv…da se zove Entitet Srba,Bošnjaka i Hrvata.
Onda neće biti važno jeli Sud i Imovina od Entiteta ili Državna.
Ja kada bih trebao u rat isao bih samo protiv ovih politicara koji nas kradu i pljackaju, truju mrznjom vec 25-30 god. Protiv svih bez obzira na vjeru i naciju. Politicar, lopov i kriminalac nemaju vjeru i naciju, isto misle, isto rade, isto kradu. Zato sumnjam da ce posteni građanin poci za bilo kim od ovih huškača sa obe strane. Penzioneri prezivljavaju sa 574 km i da idu za ovim, borci, branitelji isto i gore, invalidi. A ovi sto nas zavadaju imaju milijune . E samo se protiv njih moze u rat. Riješit se jednom govana za sva vremena.
Da je neke moci pa pohapsiti bar 30 politicara sa sve tri strane koji nas loze, huskaju i opako kradu i sve ih pozatvarati. Sve ista govna. Ovi iz Sarajeva se ufurali i misle da su nesto bolji od Dodika, pa isto su stotine puta kršili ustav, zakone tumači kako tko hoce, preglasavanju, prijete, svojataju, prozivaju hrvate nacionalnom manjinom itd. Ali narod vise nije glup barem se nadamo da pode za Dodikom ili Dinom ili Ramom, Bakirom u neki rat. Jer oni ce sigurno u trezor a bjeda na liniju, rovove.