NBA: Skroman učinak trojice hrvatskih igrača, Harden drugi put u karijeri postigao 61 koš

Trojica hrvatskih košarkaša koji su u večernjim satima u petak istrčali na NBA terene upisali su skroman učinak.

Ivica Zubac je u pobjedi LA Clippersa nad Cleveland Cavaliersima zabio šest koševa, dok je Ante Žižić ostao bez pogodaka, a Mario Hezonja je u još jednom porazu New York Knicksa ubacio sedam koševa.

U srazu LA CLippersa i Cleveland Cavaliersa slavila je gostujuća momčad iz Los Angelesa sa 110-108.

Do pobjede je Clipperse predvodio Danilo Gallinari sa 27 koševa, a Zubac je u 17 minuta na terenu ubacio šest koševa (šut iz igre 2/2) i tome dodao osam skokova, dvije asistencije i tri bloka.

Clippers se nalaze na šestom mjestu Zapadne konferencije ispred Utah Jazza i San Antonio Spursa. Kod poraženih Cavaliersa najbolji je bio Kevin Love sa 22 ubačaja i osam skokova, a Žižić je ostao bez pogodaka u 14 minuta igre (šut iz igre 0/2), ali je upisao tri skoka, dvije asistencije i jedan blok.

Denver Nuggets su u gostima sa 111-93 svladali New York Knickse i Nuggets su sada opet na prvom mjestu Zapadne konferencije, izjednačeni s Golden State Warriorsima. Nikola Jokić je upisao 21 poen i 17 skokova za pobjedu svije momčadi. Mario Hezonja je odigrao 22 minute za New York i zabio je sedam koševa (šut iz igre 2/6, trice 0/2) uz četiri skoka i četiri asistencije.

Houston Rockets su kod kuće sa 111-105 svladali San Antonio Spurse, a James Harden je izjednačio svoj osobni rekord sa 61 pogotkom.

Harden, koji je 61 koš zabio i 23. siječnja u Madison Square Gardenu u susretu protiv New York Knicksa, utakmicu je završio sa šutom iz igre 19/34 od čega su 9 od 13 trice. Bryn Forbes je predvodio Spurse sa 20 poena.