NBA: Čak ni Harden sa 54 koša nije mogao pomoći Houstonu protiv Washingtona

Washington Wizardsi su na domaćem parketu svladali Houston Rocketse rezultatom sa 135:131 nakon produžetaka, a gostima nije mogao pomoći ni sjajni James Harden sa nevjerojatnih 54 ubačena poena.

Wizardsi su nakon lošeg početka sezone počeli igrati dosta bolje, a sinoć su svladali favorizirane Rocketse koji također ne mogu pronaći pravu formu. U njihovim redovima briljirao je John Wall, koji je postigao 36 poena.

Rocketsima za pobjedu u glavnom gradu nisu bila dovoljna ni 54 koša Jamesa Hardena, ali drugu utakmicu za redom prošlosezonski finalisti zapadne konferencije igrali su bez ozlijeđenog Chrisa Paula.

U momčadi Washingtona Bradly Beal je ponovio učinak sezone s 32 poena, a isto je s druge strane učinio Eric Gordon s 36 poena.

Kyrie Irving je s 26 koševa i deset asistencija predvodio Boston Celticse do gostujuće pobjede protiv New Orleans Pelicansa sa 124:107.

Jayson Tatum je dodao 20 poena, a s druge strane najefikasniji je bio Anthony Davis s 27 poena i 16 skokova.

Golden State Warriorsi su izbjegli novi poraz bez ozlijeđenog Stephena Currya zahvaljujući učinku Kevina Duranta koji je postigao 49 poena, šest skokova i devet asistencija u pobjedi protiv Orlando Magica sa 116:110.

Na poluvremenu utakmice izgledalo je da će Orlando nanijeti novi poraz prvacima jer je na semaforu stajalo 64:47 u korist gostiju, u nastavku utakmice dolazi do potpunog preokreta.

Pored Duranta raspoložen je bio i Klay Thompson s 29 poena, dok je u timu Orlanda najefikasniji bio Nikola Vučević s 30 poena, 12 skokova i šest asistencija.

Nitko od hrvatskih igrača ovu večer nije nastupao.