NBA: Bogdanović solidan u drugoj uzastopnoj gostujućoj pobjedi, Harden i dalje dominira

U ponedjeljak na večer odigrano je šest utakmica na NBA parketima, a od Hrvata nastupio je samo Bojan Bogdanović koji je imao solidan nastup. Dragan Bender ostao je bez ulaska u igru u porazu Sunsa protiv Rocketsa u kojem je James Harden nastavio s visokim brojem poena…

Indiana Pacersi završili su gostujuću turneju s dvije pobjede i mogu biti zadovoljni. Nakon ozljede Victora Oladipa trebalo im je vremena, imali su četiri uzastopna poraza, ali sada su spojili dvije gostujuće pobjede i vraćaju se na svoj parket, piše Sportnet.rtl.hr.

Druga je došla u New Orleansu gdje su svladali Pelicanse sa 109:107 i tako New Orleansu nanijeli treći uzastopni poraz. Pelicansi se u posljednje vrijeme više suočavaju s pričama oko tradea Anthonyja Davisa nego što su koncentrirani na utakmice što definitivno nije dobra stvar i ne čudi što se događaju porazi sve češće.

U ovom susretu Indiana je zasluženo slavila, a velike zasluge za to nosi Darren Collison koji je pogađao u završnici kada je bilo najpotrebnije. Njegova trica za 106:102 dvije minute prije kraja pa onda i ubačaj za 108:104, 27 sekundi prije kraja, usmjerili su utakmicu na stranu gostiju.

Collison je susret završio s 22 poena i šest asistencija, Domantas Sabonis dodao je 16 poena i 13 skokova, a po 14 poena upisali su Thaddeus Young (pet skokova) i Bojan Bogdanović (33 minute, 1/7 za dva, 3/5 za tri, 3/5 slobodna, četiri asistencije).

U domaćem sastavu Jahlil Okafor ubacio je 25 poena uz 13 skokova, Jrue Holiday 19 poena uz 11 skokova i devet asistencija, a Cheick Diallo upisao je 12 poena i 14 skokova. U narednim susretima očekuje se ipak povratak nekih od igrača koji imaju veću minutažu, možda čak i Davisa koji je dobio zeleno svjetlo za trening te bi Pelicansi ponovno trebali biti konkurentniji.

Milwaukee Bucksi prošetali su se do pobjede kod Brooklyn Netsa koji su u posljednjoj dionici samo pokušali malo uljepšati sliku i smanjiti zaostatak. Ostatak susreta potpuno je protekao u znaku Bucksa. Ovo je Bucksima četvrta uzastopna pobjeda, a predvodili su ih Giannis Antetokounmpo s 30 poena, 15 skokova i devet asistencija i Malcolm Brogdon sa 16 poena i osam skokova.

Kod Netsa koji su šutirali samo 32 posto iz igre D’Angelo Russell upisao je 18 poena i pet asistencija, a Shabazz Napier dodao je 15 poena uz tricu 0/10. Priliku kod Netsa dobio je i Džanan Musa koji je za osam minuta ubacio četiri poena (2/3 za dva, 0/3 za tri).

Sacramento Kingsi su u naletu što pokazuje i pobjeda protiv San Antonio Spursa sa 127:112. Odigrali su Kingsi vrlo dobru utakmicu, konstantno imali situaciju pod kontrolom i predvođeni iznimno raspoloženim Marvinom Bagleyjem koji je s 24 poena i 12 skokova odigrao utakmicu karijere, zasluženo su slavili.

S 20 poena, šest skokova i šest asistencija pratio ga je De’Aaron Fox, Nemanja Bjelica dodao je sedam poena, a Bogdan Bogdanović šest. Kod Spursa DeMar DeRozan završio je s 24 poena, a LaMarcus Aldridge s 22 poena i devet skokova.

Detroit Pistonsi neočekivano lako obračunali su se s Denver Nuggetsima koje su pregazili sa 129:103. Ogromna prednost Pistonsa upisana je već na poluvremenu i uz 55 posto šuta iz igre domaćin je vrlo glatko slavio.

Nuggetsi se nikako nisu mogli približiti te su na kraju potpuno potonuli. Andre Drummond odigrao je sjajnu utakmicu s 27 poena i 12 skokova, a Stanley Johnson dodao je 21 poen i sedam skokova. Kod gostiju Trey Lyles ubacio je 20 poena, Monte Morris 18, Mason Plumlee 15 uz 11 skokova i šest dodavanja, a Nikola Jokić 16 poena.

Dragan Bender i dalje ne igra, a noćas su Phoenix Sunsi poraženi od Houston Rocketsa. Kokoškov je igrao samo s osam igrača, no niti s kratkom rotacijom nije naudio Rocketsima koje su predvodili James Harden s 44 poena, osam skokova i šest asistencija te Kenneth Faried sa 17 poena i 14 skokova.