NBA: Bogdanović ključ preokreta u pobjedi Indiane, ponovno dvoznamenkasti učinak

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović ubacio je 18 koševa, uz pet skokova i dvije asistencije te pokrenuo preokret Indiana Pacersa koji su slavili sa 113:101 na gostovanju u Philadelphiji, iako je domaća momčad u drugo poluvrijeme ušla sa 10 koševa poena prednosti.

Bogdanoviću je to bila 20. uzastopna utakmica u kojoj je ubacio dvoznamenkasti broj koševa, a u sedam dvoboja u prosincu, u kojima su Pacersi ostvarili šest pobjeda, najbolji hrvatski košarkaš je na prosjeku od 20,5 koševa.

Upravo je Bogdanovićevom serijom od osam koševa za samo 52 sekunde Indiana u trećoj četvrtini s minus pet poena (69:74) došla do vodstva (77:74) koje do kraja dvoboja više nije ispuštala iz ruku već ga samo povećavala.

Thaddeus Young je ubacio 26 koševa uz 10 skokova i pet asistencija za pobjednike. Domantas Sabonis je imao 14 poena i 16 skokova, a po 14 koševa za pobjednike su još ubacili povratnik Victor Oladipo i Cory Joseph.

Sixersima nije pomoglo ni to što je Joel Embid postigao 40 poena i imao 21 skok.

Najveći preokret večeri napravili su New York Knicksi na gostovanju u Charlotteu, gdje je domaća momčad imala 21 koš prednosti u drugoj četvrtini, plus 16 početkom posljednje četvrtine, da bi Hornetsi na kraju izgubili sa 126-124 u produžetku.

Pokretač preokreta bio je Emmanuel Mudiay sa 34 koša i osam skokova, a svoju je ulogu imao i Mario Hezonja koji je ukradenom loptom, zakucavanjem i jednom tricom vratio New York na samo dva koša zaostatka u zadnjoj četvrtini.

Dubrovčanin je za 12 minuta ubacio pet koševa, uz tri skoka, jednu asistenciju i jednu osvojenu loptu.