Nastavljaju se iznenađenja u Rusiji, bez pobjede ostali i Brazilci

Nastavljaju se iznenađenja na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji. Najnovije kreirali su Švicarci odigravši u Rostovu neodlučenih 1:1 s velikim Brazilcima. Nakon prvog poluvremena i vodstva Brazila od 1:0 nije se činilo da će tako biti, međutim u nastavku su izabranici Vladimira Petkovića izjednačili i bili dosta ravnopravni, pa se može reći kako su zasluženo osvojili ovaj bod.

Švicarci su već u 3. minuti imali obećavajući “izlet” ka golu Brazila, ali je Dzemaili neprecizno šutirao s nekih 13 metara. U 11. minuti stvorila se gužva pred golom Švicarske, na kraju je Paulinho šutirao, a lopta otišla par centimetara od Sommerovog gola.

Brazilci su poveli u 20. minuti fenomenalnim pogotkom Coutinha, koji je dobio loptu na vrhu šesnaesterca, pa iako je bio sasvim ukoso sjajno je “odapeo” po lopti i neobranjivo pogodio suprotne rašlje švicarskoga gola za vodstvo Titeove momčadi od 1:0.

Nakon tog vodstva Brazilci su nekako umirili igru, kao da su igrali koliko im treba, pa do završetka prvoga poluvremena nije bilo nekih većih uzbuđenja osim dviju novih brazilskih prijetnji poslije dvaju prekida pred golom Švicarske.

Sommer je u 33. minuti išao u prazno, ali na sreću po Švicarsku Gabriel Jesus nije glavom pogodio nebranjeni gol, baš kao ni Thiago Silva u sudačkom dodatku prvoga dijela kada je nakon kornera pokušao glavom, a lopta još jednom završila iznad gola.

Švicarci su u nastavak utakmice ušli znatno bolje, pa je Casemiro u 47. minuti zaradio javnu opomenu, a u 50. minuti uslijedio je izjednačujući gol Stevena Zubera.

Shaqiri je ubacio iz kuta, a igrač Švicarske nadskočio Mirandu, čini se kako se pri tome poslužio i odgurivanjem rukama, ali je meksički sudac Ramos ipak priznao gol koji dobrim dijelom ide na dušu i vratara Alissona koji je ostao kao ukopan na gol crti, dok je Zuber na svega tri metra od njega dočekao tu visoku loptu, a potom je pospremio pod gredu njegovoga gola.

Dvadesetak minuta prije kraja Neymar je fino proigrao Coutinha, ovaj još jednom isprobao svoj volej, ali za razliku od onog u 20. minuti ovaj nije bio ni približno precizan. Tri minute kasnije i Dzemaili je okušao udarac s nešto više od 20 metara udaljenosti, ali ovaj put nije bilo poteškoća za Alissona.

U 74. minuti dvoboj Akanjija i Jesusa pred golom Švicarske, brazilski napadač je pao, pa su tražili najstrožu kaznu, ali je nisu dobili. U 82. minuti je u prilici bio i svježi Firmino, no ni on nije pogodio. Isti igrač je imao i sjajan pokušaj glavom u 90. minuti nakon Neymarovog ubačaja iz prekida, ali se odličnom intervencijom istakao vratar Sommer.

U prvoj minuti sudačkoga dodatka pokušao je i Miranda kojemu se lopta odbila na 15 metara od gola, ali je lopta završila pored vratnice već savladanoga Sommera.

ROSTOV – Rostov Arena. Sudac: Cesar Ramos (Meksiko). Utakmica 1. kola Skupine E SP-a: Brazil – Švicarska 1:1 (1:0). Strijelci: 1:0 Coutinho (20), 1:1 Zuber (50). Žuti kartoni: Casemiro (Brazil), Lichtsteiner, Schaer i Behrami (Švicarska).

BRAZIL (4-2-3-1): Alisson – Danilo, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Casemiro (od 60. Fernandinho), Paulinho (od 67. Renato Augusto)- Willian, Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus (od 79. Firmino). Izbornik: Tite.

ŠVICARSKA (4-2-3-1): Sommer – Rodriguez, Akanji, Schaer, Lichtsteiner (od 87. Lang) – Xhaka, Behrami (od 71. Zakaria) – Zuber, Dzemaili, Shaqiri – Seferović (od 81. Embolo). Izbornik: Vladimir Petković.