Nastava u sarajevskim školama će počinjati izvođenjem himne BiH

Vlada Sarajevske županije je na glasanje dostavila prijedlog amandmana na Zakon o osnovnom i srednjem odgoju i obrazovanju.

Jedna od stavki koja će biti nova u zakonu jest izvođenje himne Bosne i Hercegovine svakog prvog nastavnog dana, javlja Klix.ba.

Kako se navodi u trećem amandmanu koji je uputila Vlada SŽ-a, mijenja se članak 44. stavak 6.

Nastavna godina počinje intoniranjem državne himne i isticanjem državnih simbola Bosne i Hercegovine. Državna himna se intonira i svakog prvog nastavnog dana u svakom mjesecu na početku prvog sata svake smjene u kojoj se realizira odgojno-obrazovni rad, navodi se.

Vlada Sarajevske županije je i obrazložila spomenutu odluku.

Izmjenom stavka (6) članka 44. podiže se svijest mlađim generacijama te razvija osjećaje ljubavi i privrženosti prema domovini. Ovim odgojno-obrazovnim pristupom učimo učenike da vole svoju domovinu, čuvaju kulturni identitet što predstavlja izazov u današnjem vremenu i zahtjeva posebnu pažnju i posvećenost.

Ključni element u tom procesu je obrazovanje djece o njihovoj domovini i pružanje prilike za jačanje nacionalnog ponosa i povezivanje učenika s njihovim nasljeđem. Njegovanje patriotskih osjećaja i pripadnosti jednoj zemlji je nešto što je svojstveno svakom vremenu i predstavlja emotivnu povezanost sa domovinom, navodi se u obrazloženju Vlade.

Pitanje koje ostaje otvoreno jest podržavaju li roditelji ovu odluku i vide li je kao pozitivan korak ka jačanju zajedničkih vrijednosti i povezanosti unutar zajednice ili će je ipak okarakterizirati kao potez političkog populizma, navodi Klix.ba.

(www.jabuka.tv)



19 komentara

  • Himna BiH ne postoji jer nije usvojena u Parlamentu. Postoji nekakva mutava koju je nametnuo nekadašnji visoki predstavnik Carlos Westendorp. Ako se to dogodi onda u školama u županijama sa hrvatskom većinom nastavu treba započeti sa Lijepom našom.

  • Muslimani hoće uporno centralizirati sve ,ali ne ide sve kontra.Trebaju da shvate da smo demokratsko društvo onda će sve biti ok.A znamo svi da Bosancima treba malo duži period da uđe u glavu.Ali kada uđemo u EU onda će sve sijesti na svoje.Samo će mi biti žao Dodika neće ga biti nigdje.😭

  • vjerojatno ce pjevat onu od Zostera LoL

    BiH zemlja je s dva entiteta i jednim Brčko-distriktom,
    Na čelu s visokijem predstavnikom
    A ja ne predstavljam nikoga
    “Pa to nije država, to je klasičan protektorat“
    -reče prijatelj moj i napisa doktorat:
    AJMO MALO KOPAT, AJMO MALO ORAT

  • Ovi bosnjaci su stvarno bolesni. Svaki dan rat, Srebrenica, Ramo, Naser, sehidi, Gazija, Alah uegber, eno po bakicu slave turke koji su okupirali BiH i ubijali sve pred sobom, uzimali harač, zulum, vodili i otimali djecu i oni ih slave. Pa ovo je bolesna nacija i tesko je protiv ovakve dijagnoze. Bas bolesni i zatrovani mrznjom.

  • Suludo ako je istina. Zamislite da smo mi u (stara vremena
    sedamdesetih i osamdesetih ) u Gimnaziji morali pjevati “Hej Slaveni”? Strašno!
    Ali ako hoće cirkus imat će ga.Odmah mi ovamo i u većinskim Hr.općinama i gradovima “LIJEPU NAŠU”- a Srbi “BOŽE PRAVDE”.
    Pitanje , šta će Sejdo i takvi?
    Ali sve mislim i nadam se da se netko šprda i pušta probne balone ,jer ipak kakvi smo god nismo Sjeverna Koreja.

  • Nije u skolama jedna nacija.To je nametanje i onima hrvatske i srpske nacionalnosti da postuju himnu.Ako neces bit ces pod skolskim sankcijama.Stvarno cudno da ne kazem bolesno.

  • A gdje vam je himna? Koliko znam nemate je. A onu sklepotinu bez teksta, ukradenu iz kriminalnog filma Animal House (Životinjska kuća) možet koristiti. Htvati imaju Lijepu našu, Srbi Bože pravde, i ne treba im himna koju je nametnuo pijani “visoki predstavnik” Karl Westendorf ni vi muslimani niste prihvatili. Kad se ta (kriminalna i ukradena) himna izvodi na nogometnim i drugim utakmicama, vi muslimani pjevate “Jedna si jedina”. Je li to poštovanje himne? Zato vas najljepše molim: NE SERITE!

  • Niti je BiH država, niti su muslimani narod (kakav narod – tzv bošnjaci?), niti je himna to što namjravate izvoditi. Ni zastava ne postoji, nema Predsjedništva a Sejdo je govno, nipošto hrvatski predstavnik! Muslimani nemaju povijsti, nemaju kulture, narodne baštine, nemaju baš nista. Imaju samo ono što kradu drugima.

  • Pa ionako urlicu svoju himnu par puta dnevno sa visine iz svog reaktora. Drugu himnu oni nemaju. Za nas samo, molim ljepo,🇭🇷 LJEPA 🇭🇷NASA 🇭🇷DOMOVINO🇭🇷 i Amen, Aleluja!.

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.