Napoli deklasirao Ajax, Barcelona se spasila u sudačkoj nadoknadi

Napoli je na stadionu Diega Maradone ponovio prošlotjedni pothvat i još jednom pobijedio Ajax, ovoga puta rezultatom 4:2.

Napoli i dalje ima stopostotan učinak, a u četiri utakmice Lige prvaka zabio je 17 golova. U drugoj utakmici Atletico Madrid i Club Brugge odigrali su bez golova u Španjolskoj. Belgijski prvaci tako su došli na korak do prolaska grupe, a nakon četiri kola u kojima su upisali tri pobjede još nisu primili nijedan gol.

Prvo ime utakmice na Maradoni bio je Kviča Kvartškelia. Napolijev 21-godišnji Gruzijac, popularni Kvaradona, upisao je asistenciju i pogodak. Napoli je od samog starta utakmice potvrdio da je ove sezone jedna od boljih ekipa Europe te da se ne nalazi slučajno na vrhu Serie A i svoje skupine Lige prvaka.

Već u četvrtoj minuti poveli su golom meksičkog krilnog napadača Hirvinga Lozana, koji je danas upao u početnu postavu umjesto Mattea Politana. Lozano je odigrao sjajan dupli pas s Piotrom Zielinskim, koji mu je poslao poluvisoku loptu, a Lozano je glavom lobao Remka Pasveera.

U 17. minuti Kvaratškelia je izbacio čuvare duplim pasom sa Zielinskim i dao povratnu loptu Giacomu Raspadoriju, koji ju je neobranjivo zakucao u mrežu. Napoli je na odmor otišao s prednošću od 2:0, ali Davy Klassen je u 47. minuti golom glavom smanjio zaostatak.

Napoli je nakon početnog šoka u drugom dijelu nastavio napadati, a Jurrien Timber je nakon sat vremena igre rukom blokirao udarac Andrea Zamba Anguisse u svom šesnaestercu, što je Kvartškelia pretvorio u gol s bijele točke.

U 83. minuti Steven Bergwijn je iz penala smanjio zaostatak Ajaxa, a Victor Osimhen, koji se vratio nakon ozljede, postavio je konačan rezultat u 89. minuti.

Barcelona i Inter su u nevjerojatnoj utakmici 4. kola skupine C Lige prvaka odigrali 3:3.

Barcelona je povela u 40. minuti golom Dembelea da bi Inter potpuno neočekivano preko Barelle u 50. i Martineza u 63. minuti okrenuo susret. Lewandowski je u 82. izjednačio prije nego što je Gosens u 89. minuti opet šokirao Nou Camp.

Ipak, Barcu je od ispadanja iz LP-a spasio Lewandowski u sudačkoj nadoknadi.