Napadač Fulhama htio ispasti heroj, pa se neviđeno osramotio

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 8. kola Premier lige West Ham je na domaćem terenu pobijedio Fulham s 1-0 pogotkom češkog veznjaka Tomaša Součeka u sudačkoj nadoknadi (90+1).

Mogao je Fulham doći do izjednačenja u osmoj minuti sudačke nadoknade iz penala.

Napadač Fulhama Ademola Lookman odlučio se za tzv. “panenku”, ali to je tako traljavo izveo da je praktično dodao loptu u ruke domaćem vrataru Fabiańskom.

Nogometaši Chelseaja kod kuće su dobili Sheffield United s 4-1, iako su gosti poveli u 9. minuti kada je David McGoldrick zabio petom. Chelsea je poravnao u 23. minuti nakon odlične asistencije hrvatskog veznjaka Matea Kovačića. On je iz teške situacije povratnom loptom pronašao Tammyja Abrahama, koji zabija za 1-1. Do kraja poluvremena novi pogodak domaćina. Hakim Ziyech je u 34. minuti ubacio na drugu stativu, a Ben Chilwell pogađa za 2-1.

I kod trećeg pogotka Chelseaja Ziyech je bio asistent, ali ovaj puta iz prekida. Njegov centaršut s desnog boka glavom je u mrežu pospremio stoper Thiago Silva u 77. minuti. Konačnih 4-1 postavio je Timo Werner (80). Kovačić je igrao do 71. minute.

Crystal Palace je u subotu kod kuće dobio Leeds s 4-1, a prva dva pogotka zabili su iz prekida. Nakon kornera u 12. minuti, kojeg je izveo veznjak Eberechi Eze, stoper Scott Dann glavom trese mrežu. Nakon asistencije veznjak Eberechi Eze upisao se i u strijelce, u 22. minuti zabio je iz slobodnog udarca.

Leeds je uspio smanjiti u 27. minuti preko svog najboljeg strijelca Patricka Bamforda, kojemu je to sedmi gol ove sezone. No, pokazalo se da je to bio samo utješni pogodak, jer je Crystal Palace još dva puta zatresao mrežu protivnika. Prvo je Hélder Costa u 42. minuti postigao autogol, a za konačnih 4-1 zabio je Jordan Ayew (70).

Bio je to drugi uzastopni težak poraz Leedsa, koji je u prošlom kolu izgubio od Leicestera, također sa 1-4.

U prvoj subotnjoj utakmici osmog kola Manchester United je sa 3-1 u gostima pobijedio Everton. Poveo je Everton pogotkom Bernarda u 19. minuti, no šest minuta kasnije Bruno Fernandes izjednačava za Manachester United, a u 32. minuti dovodi United u vodstvo 2-1. U sudačkoj nadoknadi (90+5) Edinson Cavani zabija za 3-1 nakon asistencije Brune Fernandesa.

Dan ranije nogometaši Southamptona ostvarili su petu pobjedu u posljednjih šest prvenstvenih utakmica, svladavši na svom terenu Newcastle s 2-0.