Nakon dramatičnih jedanaesteraca Slovan zaustavio Zrinjski na putu do Europe

Nogometaši Zrinjskog su u uzvratnom susretu playoff runde Uefine Konferencijske lige poraženi od slovačkog prvaka Slovana.

Tijekom prvog poluvremena nogometaši Zrinjskog bili su bolji od Slovana. Plemići su imali dosta kontri, ali isto toliko nevjerojatnih promašaja. U samo prvih 26 minuta susreta imali su više od pet neiskorištenih šansi.

U 40. minuti Jukić je promašio zicer. Krenuo je na gol, šutirao, ali nije imao sreće.

U drugom poluvremenu Jakirović je napravio par izmjena, ali njegovi nogometaši nisu uspjeli doći do pogotka.

Slovan je pogodio u 67. minuti. U igru je ušao Ramizer i postigao pogodak za 1:0 i to na asistenciju Pasucheka.

Nakon pogotka ekipe iz Slovačke u obje momčadi uvukla se nervoza pa je krenula serija žutih kartona. Sudac je produžio susret sa četiri minute nadoknade, u kojemu je Slovan imao šansu, ali je Plemiće ponovno spasio izvrsni Čondrić.

Savić je u 103. minuti susreta izjednačio rezultat na 1:1. Bilbija je izveo slobodni udarac, lopta se odbija na nogu Savića koji s ruba peterca, u 103. minuti, pogađa za veliko slavlje bh. predstavnika.

Zrinjski se držao do samog kraja, no Slovan je preokrenuo rezultat u sudačkoj nadoknadi, točnije u 122. minuti susreta. Ramirez je postigao vrhunski gol za 2:1, na veliku žalost Plemića.

Nakon regularnog dijela susreta, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojemu su više sreće imali nogometaši Slovana.

Podsjetimo, Zrinjski je u prvoj utakmici playoff runde pobijedio ekipu Slovana na stadionu Pod Bijelim Brijegom rezultatom 1:0.

67 komentara

• Kukavička igra u 120 minuti s igračem vise. Umjesto da se zabije drugi gol, oni soliraju i tresu se od straha…badava ti sto dobro igras kad si u glavi gubitnik. Zrinjski je veceras sam sebe pobjedio, slabasni Slovan je profitirao od kukavičluka..sramota

• De ne seri, Real Madrid bi se povukao nakon pogotka u produzecima i 2 minute do kraja, ali Slovan je imao srece izjednaciti u zadnjoj minuti i to je to, glupa ta prica o nekakvom kukavicluku, gledao sam utakmicu i momci su se borili svim srcem za svoj klub i nema se sta reci.

• Kukavičluk je jer su mogli dati treći gol, a oni zadržavali loptu u nogama i time dobili cijelih 10sekundi. Pogledaj onu akciju prije gola gdje Zrinjski ode 3na1 u kontru i onaj solira i dribla s namjerom da prodje vrijeme, a ustedio je 10sekundi, a Bilbija nečuvan stoji sam. To je kukavički..pa daj treći kad vec možeš, imaš igrača više, što se šugaš..o tome gubitnickom mentalitwtu ja govorim.
        A iskreno tko je gledao utakmicu vidio je da je Slovan prosječna ekipa.

• Ni prvi ni zadnji koji su usrali takvu jednu gol priliku, eno jel i Vilnius ili tko li je na isti nacin ispao, spetljali se, nisu zabili 3 na 1, i prime gol, a onaj solira i dribla s namjerom da ide sam na golmana a ne da cuva vrijeme, inace bi pobjegao prema gol autu i isao iznuditi gol aut, to je sebicnost a ne kukavicluk, bas brate ne razumijes nogomet, cuj to kukavicki, nigdje veze… Glupost im se desila, zabi im lik jebote gol skaricama, ako si gledao citavu utakmicu mogao si valjda onda vidjeti i da su izasli hrabro i igrali otvoreno, zasluzili su u prvom poluvremenu vec zabiti gol pa nisu, sta sad, nema to veze s gubitnickim mentalitetom, nemoj srat. Slovan je ispao prosjecna ekipa zato sto je Zrinjski odigrao dvije odlicne utakmice, a taj isti Slovan bi razbio bilo koga drugog u ligi, pocevsi od naseg Sirokog, pa tako i svih ostalih i ti to dobro znas.

• Znam ja dobro o cemu govorim, zasto nije dodao Bilbiji loptu…ne zanimaju me priče tko ce koga razbiti, ono sto želim reci je da su sami sebe pobijedili..odigras dobro 205 minuta, a onda se zadnjih 5 minuta useres u gaće jer si se uplasio uspjeha. Balkanski. Slovan je loša ekipa.. dobili su Erevan , Basel i Zalgiris u skupini. Mogli su to proći npr da je Zrinjski dobio isto….prevelik ulog prokockati onako mogu samo male gubitnicke ekipe

• Kakve veze iaju nekakvi “bosanci i hercegovci”: Samo ime govori HRVATSKI ŠPORTSKI KLUB Zrinjski. A ti hvali “bosance i hercegovce” balijskom podrepašu Sejdi Komšiću.

• Nigdje veze, ljudi otvoreno igrali obje utakmice i nadigrali Slovan 3 od 4 poluvremena, smijesni botovi pisu o nekakvom ”kukavicluku”, aj majke ti ne seri, Slovan im nije opalio po golu u Mostaru, u Bratislavi imali 14 udaraca, i to nekakav ”kukavicluk”.

• Upravo o tome govorim. Slovan im nije nista mogao i umjesto da onda odigraju cijelih 210minuta svoju igru, oni se uplasili zadnjih 5 minuta. Ako to nije gubitnicki mentalitet ne znam sto je onda. Daj malo citaj sto ljudi pišu

• Ne postoji ekipa na svijetu koja se ne bi povukla u tom momentu, gluposti pricas totalne, to je jednostavno podsvjesno, nitko ziv ne bi isao u 120 i nekoj minuti napadati protivnika s pozitivnim rezultatom, daleko, DALEKO bolje ekipe od Zrinjskog su gubile utakmice na takav nacin, jednostavno se desi, hoce tako biti i gotovo, onom liku da das 20 puta da ponovi one skarice vjerojatno bi mozda 5 puta uspio pogoditi okvir gola, no htjelo je tad uci i to je to. Glupost je pricati o nekakvom gubitnickom mentalitetu, sta smo onda mi nego mega luzeri s obzirom da smo valjda svaku imalo bitniju utakmicu u zadnjih 10 godina osim finala Kupa uspjeli izgubiti.

• Ne simpatiziram Zrinjski ali ovo je prevelika šteta.
    Nisu imali srece u zdrijebu, izvukli su najteži par. I opet su odlično odigrali. Šteta jer pogotovo kad vidim kako likuju “gradžani” i ostali smradovi iz smrdljivog Sarajeva i okolice i šta nam sve pišu. Da su to obični krkani zadojeni nego kad vidim mlade i obrazovane da tako pišu ne znam što pomisliti onda o ovom društvu i šta očekivati u ovoj državi.
    Šteta Zrinjski, šteta Hrvati Mostara. Barem netko je bio blizu da se odmakne od sivila ove države.

• ajde konačno igrajte te zaostale utakmice.Nije za vas konfer liga jer ste sa igračem više izgubili.Mislio sam da je ovi slovan bolja ekipa-Igralo se čudno a ne možeš kazati da je namještaljka jer su ovi dali gol u 122 min

• dragomije stosu ispali.zrinski.nepriznaje bosnu.i hercegovunu svojom drzavom.nemaju na maicama bih zastave samo paveliceva sahovnica.zasto zrinski neprede u hrvasku nek tamo.prestavija hrvasku.

• zrinjski je u punom sjaju pokazao svoj mahalski mentalitet iskompleksiranih provincijalaca koji su se prepali mogućeg uspjeha. trener im je isti, bezumni, strašljivi kalkulant, pa su zato zasluženo ispali!

• Ne kenjaj. Nisu cuvali gol prednosti, igrali su otvoreno. Slomili se na kraju. Ni prvi,ni zadnji. Ti si garant neka botina iz Sarajevbada, potpises se Ante, Mate i Jozo i tu lijecis komplekse. Dok su vama Jugoslaveni, Srbi i Hrvati upravljali Zeljo i Sarajevo su sila bili čak u Europi igrali. Sad ovi “ novi” došli što žele čitavu BiH sebi na račun što ih je malo više nego ostalih propalo sve u bosnjackoj metropoli

• Pa i je
        2014 trebamo dobiti u Mostaru i imamo 2:0 i mi izgubimo, a time i naslov
        Protiv želje, sjever pun kao šipak, ujedinjene škripara(bilo nas 600) i oni popuše
        Opet Zrinski na pecari, izgubimo u zadnjim minutama, pa sloboda, pa radnik, pa Albanija, pa Aberdeen… Vazda sluge bili i onda kad treba uspjeh proslaviti mi useremo . Kako Široki tako sad i Zrinski !
        Iako Zrinski je kao klub se razvio i šiša nas momački
        Ali opet, sve nadilazi na svoj, narod preuzima NK široki
        SamoŠiroki

• Ponosni na Zrinjski..ponosni na svoju BiH (koju nam nastojite oteti), ponosni što se na našim utakmicama krsti s pet i sa tri prsta, moli se i Alahu. Naši su momci junaci večeri…oni su se borili najbolje što su mogli za svoj grad i svoju zemlju. A vi mrzitelji…kako vi doprinosite boljitku ove zemlje? Jadna li je duša kad ni svoje ne osjeća… Svi vi koji ste veći talenti od ovog trenera i ovih momaka…bacite kamen slobodno

• Ponosni na Zrinjski..ponosni na svoju BiH (iz koje nas želite izbrisati gumicom), ponosni što se na našim utakmicama krsti s pet i sa tri prsta, moli se i Alahu. Naši su momci junaci večeri…oni su se borili najbolje što su mogli za svoj grad i svoju zemlju. A vi mrzitelji…kako vi doprinosite boljitku ove zemlje? Ne znam koga prozvati prije…Hrvate koji braću ne podnose ili Bosnjake i Srbe koji se raduju svakom hrvatskom neuspjehu. Svi vi koji ste veći talenti od ovog trenera i ovih momaka bacite kamen slobodno…izadjite i pokažite svoj talent…

• Svaka cast Zrinjskom. Najveci klub u povjesti BH i to sa Hrvatskim predznakom. Ne mrzim druge klubove al ne shvacam one ljubomorne i zavidne jadnike koji likuju ovim ispadanjem a njihovi klubovi nisu nikada dogurali do ove pozicije. I sada, kao kukavicka igra? Kakva je bila igra vasih klubova? Herojska? Mogu si mislit. Vi ste nitko i nista. Zali Boze ovih Sirokobrijezana koji su veceras sretni. Stidite se samih sebe.

• XYZ
    Čestitam na komentaru.
    Slabouman,ljubomoran i neznaluca trebaš biti pa ne prepoznati volju,htijenje i požrtvovanost ekipe koja je igrala,na kraju krajeva, za cijelu BiH.
    Čestitke momcima. A mrziteljima i botovima želim da cijeli život “žive sa mržnjom”

• Cuj ovih sirokobrijezana, nasli pricat protiv Zrinje kako se trebalo igrat i o mentalitetu , a u klubu im pokrali što se dalo pokrast, jos im ona 2-3 pehara nisu prodali, a oni im slijepo vjeruju hahahah..

• Nismo svi sirokobrijezani, Zrinjski se pratio i u Zagrebu i nemojte svaku konstruktivnu kritiku shvaćati osobno. Cinjenica je da su sami sebe uništili ne jer su losiji nego jer su se uplasili uspjeha.

• U , 120 minuti Zrinjski je pobjednik bio, ali sudac neda igra se dalje, i tako dobija gol u 122 minuti, pa na koljena,,,
    Zrinjski je dokaz da se može igrati …….

• Jbg susjedi imali ste šansu, ja sam mislio da je taj slovan puno bolja ekipa, znači ta slovačka liga je al pari s našom šugavom ligom, samo što imaju bolje stadione pa sve izgleda ljepše

• Nije fer za prave domoljube i Hrvate da se klub zove zrinjski.Kazem to gledajuc tko igra u njemu.Ne samo to pa oni uzivaju i traze da onaj jedan te isti komentator prenosi njihove utakmice na tv.Koji je to zaostali manijak,evo ga,evo ga,bilbija i savic 1:1. Bez nekog glasa i uopce bez nekog komentatorskog znanja.Bilo mi je gadljivo gledati utakmicu kad vidis kako srbo velicava svoje.Nije to zrinjski i to je gadljivo.Klubu neka daju ime ko to kaze ko to laze ili trofazni dio mostara.Lipi nas Siroki.Nema takvog sve do atletico bilbao

• Zato oni imaju top i mega ekipu za ovu ligu.Ne moze im nitko ni u blizu parirati.Po ovom vidjenom protiv Slivana oni su daleko i daleko ispred Sarajeva i Tuzle a drugi klubovi nisu vridni spomena.Mozda Posusje i Siroki dobiju koji bod ako bude nastavljana tradicija.Prejaki su za ovu ligu i nikad niko u povjesti lige nije imao jacu ekipu i trenera.

• Obično ne komentiram objave nakon tekstova,ali evo ne mogu, a da se ne zapitam: kakvi smo to mi ljudi na Širokom Brijegu?
    Uredno bez ikakvih problema i predrasuda idemo i radimo,surađujemo, sa muslimanima, srbima,crnogorcima. Sarajevo, Banja Luka Zenica…. su nam normakbe radne destinacije. Naše vodeće/Briješke/ firme imaju podružnice i ispostave tamo negdje. U našim vodećim firmama iz županije u vlasničkim strukturama ima muslimana – bošnjaka i srba…opće poznato je da se naši tajkuni rado i često kume sa tim ljudima. I sve ovo je normalno i ništa neobično.
    Ali…….naša bijeda i naš jal nam ne dozvoljava da čestitamo Zrinjskom na dobrim igrama. Jal i zavist ide do tuda da ovi naši neobrazovani mulci čak govore da nije hrvatski klub!? Valjda zato što u njemu ima nogometaša, koji nisu hrvati??!
    Dakle, pitanje glasi: do kuda, do koje mjere može ići naš primitivizam. Naš jal. Znači li, po toj logici, da ni Dinamo nije hrvatski klub? Hajduk…Rijeka?
    Neko gore spomenu Atletic Bilbao? Šta je pisac htio kazati? Da je Bilbao jedini Španjolski klub??! ILI ŠTO?
    Svi oni koji misle da bi bolje odigrali sinoćnju utakmicu neka se bace kamenom…..a ovi što misle da su hrvatski klub zato što im igraju samo nogometaši hrvati..
    Ja im kažem niste. VI STE FAKE…..VI STE UMIŠLJENI… VI STE NEDORASLI……, i mnogo zločasti.
    I kao takvi uopće niste i nikada nećete biti reprezenti Širokog Brijega.
    Široki Brijeg nije tako i nikada neće biti tako uskogrudan.

• Ne znam jesu naporniji ti ljudi koje prozivaš ili takvi ko ti pametnjakovići…

Kao prvo suditi o ljudima i jednom gradu prema komentarima nekih idiota je idiotski. Ovi što komentiraju sve negativno su nikakvi ljudi i nikakvi Mostarci, Širokobriježani itd. Tu liječe svoje frustracije.
      Posao je jedno a ovo su druge stvari. Koliko se rado kume to njih pitaj. Tako su i u Jugi svi bili divni krasni jedni prema drugima, svi isti, pa odjednom zlo, rat, strahote. Prvo u Mostaru to možeš vidjeti.

Ne znam zašto bi bio jal zato što igraju u njemu Srbi i Bosnjaci. Po rezultatima ta 2 naroda su mnogo gori sportaši u većini sportova.
      Neki doduše govore da je licemjerno ih uzimati a smetaju nam druge stvari u ovakvoj državi. Dinamo je u RH i igra HNL . U RH nemamo te politicke probleme s njima i drugacije je to.
      Nije samo Bilbao, imas jos takvih klubova. Netko izabere takav put. I ne igraju u nas samo Hrvati ima mnogo stranaca i mislim da je najvise ih proslo kroz Siroki pa ti je usporedba glupa.
      Zločesti jesu takvi sto pisu i ne treba obraćati pozornost.

Nitko inteligentan i tko prati nogomet nece reci da bi netko drugi bolje odigrao. Za BiH uvjete Zrinjski je imao premocnu ekipu, razvalili su sve lani i ima da se svi zapitaju koliko onda ostali mogu ako ovakav Zrinjski ne moze izboriti trecu UEFA ligu a Premijer ligu je satrao lani.
      Zrinjski s bogatim proračunom i zaštitom kakvu imaju i Sarajevo i Borac a i Željo nekad pa vidi oni propali a Zrinjski najbolji uspjeh ikad ostvario unatoč ovom porazu. I opet ce biti u vrhu tablice sigurno.

I prestanite svađati naša 2 grada. Jer ima ih i u Mostaru koliko hoćeš koji nas i dalje smatraju Lišticom, selom i misle da su stvari trebale ostati kako su i bile u Jugoslaviji

• Dobro reče jedan komentator ovdje prepali su se uspjeha i sami sebe pobjedili.
    Gubitnicki mentalitet. Ako je ono hrabra igra zadnjih 5 minuta s igračem više protiv limitirane i izmorene ekipe Slovana, onda nemamo o cemu razgovarati .

• Svakome se moze desiti, ne postoji ta ekipa koja se u toj situaciji ne bi makar podsvjesno povukla u blok i cekala kraj utakmice s obzirom da je vec proslo 120 minuta bilo, a lik pogodi skarice u zadnjoj minuti, o cemu pricamo, cista nesreca.

• Kao navijac Sirokog Brijega mogu samo cestitati Zrinjskom na prikazanoj igri, iz ove lige preko onakvih protivnika doci u situaciju da te minuta dijeli od grupne faze nekog europskog natjecanja je ogromna stvar. Svi ovi koji se raduju, ne razumijem cemu se radujete, zar ste toliko iskompleksirani jalom i uspjehom drugih da vam je bitniji tudji poraz nego nas uspjeh? Bijedno, obicni bijednici. Sportski rivalitet je jedno ali radovati se neuspjehu kluba iz BiH koji je mogao malo popraviti taj jadni koeficijent koji imamo i ugled u Europi, stvarno zalosno, i potpuno sam siguran da ce se obiti nam o glavu kad tad. A ovi koji pricaju o kukavicluku ocito nisu gledali ni jednu ni drugu utakmicu, Zrinjski je u obje utakmice sveukopno bio bolji protivnik, to sta se desilo u zadnjoj minuti je obicna nesreca, a mi smo zadnji koji bi trebali pricati o nekakvom kukavicluku i primanju golova u zadnjim momentima, ili trebam podsjecati sve nas ovdje da nikad nismo prosli neki imalo bolji klub u Europi iako nam se puno puta pruzila sansa. Izgleda da i sad brojne boli i onaj raspad sistema kad je Zrinjski u Mostaru preokrenuo, pretpostavljam da je to bila herojska borba s nase strane u odnosu na ovo sto je Zrinjski odigrao veceras? Ajde ne serite molim vas, ako ste u stanju cestitajte, ako niste, a budite jadni i jalni i veselite se vise tudjim porazima nego vlastitim uspjesima, takvi i prvi potrce na Pecaru jebat mater tamo nekim baalijama, a ne znaju ni s kim igraju, takvi mi svakako ni ne trebaju na Pecari taman nas 200 bilo svaku utakmicu

• Kao sto reče Jozo, preplašili se uspjeha i sami sebe pobjedili. Gubitnički mentalitet. Propade veliki novac da se ono ruglo od stadiona malo dovede u red.

• Glupe i djetinjaste rasprave. Zrinjski je u Mostaru morao dati još jedan gol. Malo neiskustvo, malo manjak koncentracije i puno nesreće je dovelo do ovog ispadanja. Čestitam za dobar europski nastup a sve ostale rasprave su banalne kreirane od ograničeni ljudi puni mržnje.

• O kakvoj mrznji ti pricas??? Znaci svaka kritika je mržnja…svasta ce covjek ovdje čuti…činjenica je da su sami uprskali i sqd se ro ne smije reći i karakterizira kao mržnja. Svasta ce covjek ovdje cuti.