Najveći njemački klub: Bayern danas slavi 120. rođendan

Jedan od najvećih europskih klubova i najtrofejniji njemački klub, Bayern, osnovan je na današnji dan prije 120 godina.

Jedini je klub koji nikada nije ispao iz Bundeslige, a čak 29 puta osvojio je ligu i 19 puta DFB kup.

U domaćem prvenstvu još su osam puta osvojili Superkup, dok su Liga kup osvojili šest puta.

Što se tiče ostalih natjecanja, klub iz Bavarske može se pohvaliti s pet naslova Lige prvaka, jednim UEFA kupom, jednim trofejem Kupa pobjednika kupova, dok su dva puta osvajali Interkontinentalni kup prvaka.

Također su jednom osvojili Svjetsko klupsko prvenstvo, a u svojim vitrinama, njemački klub ima i jedan UEFA-in Superkup.

Trenutno je četvrti najbogatiji klub na svijetu, s prihodom od 660,1 milijuna eura.

Za klub iz Bavarske nastupali su i mnoge legende, kako njemačkog, tako i svjetskog nogometa. Oni nešto mlađi navijači mogu se sjetiti Roya Makaaya i Bastiana Schweinsteigera, ili Roberta Lewandowskog, Francka Riberya, Philipa Lahma i Arjena Robbena.

Mi ćemo nabrojati samo neke: Uli Hoenes, Franz Beckenbauer, Gerd Muller, Franz Roth, Sepp Maier, Oliver Kahn, Stefan Effenberg, Michael Ballack,  Karl-Heinz Rummenigge,Lothar Matthäus, Miroslav Klose, Jean-Pierre Papin, Hasan Salihamidžić, Manuel Neuer i mnogi drugi, piše Radio Sarajevo.