Najbolji rezultat u povijesti bh. skijanja ostvarila Elvedina Muzaferija

Elvedina Muzaferija, bosanskohercegovačka skijašica, zauzela je 18. mjesto u superveleslalomu u St. Moritzu u okviru Svjetskog kupa.

Osim što je ovo njezin najbolji rezultat u karijeri to je ujedno i najbolji rezultat u povijesti bh. skijanja u Svjetskom kupu.

Sa današnjim plasmanom Elvedina je osvojila 13 bodova u Svjetskom kupu.

Sa startnim brojem 51 došla sam do 18. mjesta. Kada sam ušla u cilj, zaista, nisam mogla vjerovati, jer su ovo zapravo moji prvi bodovi u Svjetskom kupu, rekla je Elvedina Muzaferija (22).

Talentirana Muzaferija, s vremenom 59,41 sekundi, osvojila je 18. mjesto na zahtjevnoj skraćenoj stazi u St. Moritzu (Švicarska).

Za pobjednicom Talijankom Federicom Brignone kasnila je 1,6 sekundi.

Ovo je mojih prvih top 20. Mislim da je ovo najbolji rezultat, zapravo, jeste najbolji rezultat za Bosnu i Hercegovinu u povijesti, od neovisnosti i jako sam sretna zbog toga, rekla je Muzaferija, dodavši: Odlična najava za početak sezone, pogotovo jer je olimpijska.

U veljači ove godine u Cortini d’Ampezzo bila je 16. u kombinaciji na Svjetskom prvenstvu i mnogi joj predviđaju zavidnu karijeru u narednom razdoblju.