Najavljena kampanja “Glavu gore! Stop korištenju mobitela u prometu”

Federalno ministarstvo prometa i komunikacija na konferenciji za medije održanoj u utorak, 28. ožujka u sjedištu Vlade Federacije BiH u Sarajevu prezentiralo je medijsku kampanju “Glavu gore! Stop korištenju mobitela u prometu!”.

Ovu medijsku kampanju Ministarstvo, u suradnji sa BH Telecomom i HT Eronetom, planira provesti u periodu od 2. do 30. travnja.

Tajnica Federalnog ministarstva prometa i komunikacija Sanela Jakubović istaknula je je da će ova dva telekom operatera u svojim kapacitetima promovirati nekorištenje mobitela u prometu, što u konačnici treba dovesti do smanjenja prometnih nesreća.

Načelnik Jedinice za sigurnost u Federalnom ministarstvu Tomislav Bojić naglasio je da su podaci o prometnim nesrećama u proteklim godinama porazni, s obzirom na veliki broj smrtnih slučajeva i teško povrijeđenih osoba.

Uzimajući u obzir istraživanja koja su provedena u zemljama Europske unije, a koja su pokazala da je mobitel jedan od glavnih uzroka prometnih nesreća u EU, odlučili smo pokrenuti ovu medijsku kampanju. Prikazali smo kako mobitel djeluje na sve sudionike u prometu, posebno na vozače. Istraživanja su pokazala da je korištenje mobitela izuzetno opasno i mi kampanjom želimo ukazati na rizike korištenja mobitela, rekao je Bojić.

Dodao je da se danas postavlja pitanje kako je mobitel postao jedan od glavnih uzročnika prometnih nesreća, te da će se u kampanju uključiti i županijski MUP-ovi, odnosno policajci koji će vozačima skretati pažnju na opasnosti korištenja mobitela u tijeku vožnje u prva dva tjedna kampanje.

Predstavnica BH Telecoma Nađa Lutvikadić – Fočo kazala je da je kampanja posebno usmjerena ka mlađoj populaciji koja u dosta većoj mjeri koristi mobilni telefon, te da je “Glava gore” ključni slogan kampanje koja za cilj ima sačuvati živote i zdravlje sudionika u prometu.

Misijana Brkić – Milinković iz HT Eroneta je rekla kako će ova kompanija promovirati kampanju na 20 billboarda u Hercegovini, na lokalnim radiostanicama, a zatim i na portalima i putem društvenih mreža.

Istraživanja pokazuju da je pet sekundi potrebno u prosjeku da se odgovori na poruku na mobitelu, ali to znači da smo pet sekundi slijepi u prometu i tu se stvara ogromna mogućnost da se dogodi nesreća. Posljedice su nesagledive i mi želimo poručiti da moramo biti sigurni i odgovorni u prometu i da se tipkanjem po mobitelu tijekom vožnje ozbiljno ugrožava svoj i tuđi život, zaključila je Brkić – Milinković.

(www.jabuka.tv)

1 komentar

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.