Nadal u sjajnom meču pobijedio Đokovića

Španjolski tenisač Rafael Nadal plasirao se u polufinale Roland Garrosa nakon što je u sjajnom meču nakon četiri sata i 16 minuta borbe pobijedio Srbina Novaka Đokovića sa 6-2, 4-6, 6-2, 7-6 (4).

Nadal je tako ostao u igri za 22. Grand Slam naslov pri čemu čak 14. na pariškoj “crvenoj zemlji”. Španjolcu je ovo bila 29. pobjeda u međusobnim susretima, Đoković ima jednu više, ali Nadal ima 11-7 prednost na Grand Slamovima.

Bio je to fantastičan meč dvojice teniskih velikana u kojem je pobjeda zasluženo pripala petom tenisaču svijeta.

Nadal je već u prvom gemu oduzeo servis suparniku, a pri rezultatu 3-1 napravio i dvostruki break i potom mirno priveo set kraju rezultatom 6-2.

Peti nositelj je fantastično krenuo i u drugi set. Đoković je u prvom gemu spasio čak šest break lopti, ali ne i sedmu. Nadal je nakon 13 minuta poveo 1-0, a zatim suparniku oduzeo još jedan servis za 3-0. No, prvi tenisač svijeta je pronašao izgubljenu igru uzvrativši s četiri gema u nizu za vodstvo 4-3. Đoković pri vodstvu 5-4 radi još jedan break za 6-4 i 1-1 u setovima.

I na otvaranju trećeg seta je Đoković izgubio svoj početni udarac. Nadal je poveo 2-0, a kada je pri rezultatu 3-1 napravi i drugi break za 4-1, u trećem setu više nije bilo spasa za srpskog tenisača.

U četvrtom setu Đoković je bolje krenuo, poveo je 3-0 uz jedan oduzeti servis. Prednost je držao do rezultata 5-4 kada je servirao za set. Imao je dvije set lopte, no nije ih uspio iskoristiti, s druge strane Nadal je iskoristio drugu break loptu za 5-4 i povratak u set. Obojica su potom osvojila svoje servisa i odluka je pala u trinaestoj igri.

Nadal je sjajno ušao u “tie break”, poveo je 3-0, pa 6-1 i stigao do pet meč lopti. Đoković je čudesno spasio četiri meč lopte, ali ne i petu. Nadal je tako nakon četiri sata i 16 minuta igre slavio s 3-1 u setovima.

Španjolac će u polufinalu igrati protiv Nijemca Alexandera Zvereva koji je u četvrtfinalu nakon tri sata i 20 minuta pobijedio Španjolca Carlosa Alcaraza sa 6-4, 6-4, 4-6, 7-6 (7).

Za polufinale Roland Garrosa u srijedu će se boriti i najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nakon fantastične pobjede u osmini finala nad drugim nositeljem Rusom Daniilom Medvedevim. Čilića u četvrtfinalu čeka još jedan Rus, Andrej Rublev. Pobjednik tog susreta u polufinalu će igrati protiv boljeg iz norveško-danskog okršaja između Caspera Ruuda i Holgera Runea.