Nadal ostao kralj Roland Garrosa

Rafael Nadal pobjednik je Roland Garrosa. Španjolac je uvjerljivo sa 6-0, 6-2, 7-5 pobijedio prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića i po 13. put u karijeri osvojio naslov pobjednika na pariškoj zemlji.

Pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije bilo upitno, a jedino je treći set bio donekle zanimljiv. Đoković se odlično držao do 5-5, bio je nadomak osvajanja trećeg seta, ali kada je Rafa napravio break za 6-5 bio je priči kraj.

U prvom setu Đoković nije stigao ni do jednog gema, dok je u drugom jedva stigao do dva. Stvari su se zakomplicirale donekle u trećem kada je Đoković vratio break zaostatka kod 2-3 i počeo igrati puno agresivnije, no nije uspio slomiti najvećeg zemljaša svih vremena, piše Gol.hr.

Ovim Roland Garrosom Nadal se izjednačio s velikim Rogerom Federerom po broju osvojenih Grand Slamova. Obojica sada imaju po 20, dok je Nole ostao na njih 17.