Na Županijskim igrama u Grudama sudjelovalo preko tisuću učenika

Grude su bile domaćin 22. Županijskih sportskih igara učenika osnovnih i srednjih škola ŽZH na kojima je sudjelovalo više od 1000 učenika.

Učenici i učenice natjecali su se u raznim sportovima, kao što su mali nogomet, rukomet, košarka, odbojka, stolni tenis i šah.

Igre su svečano otvorene u sportskoj dvorani Bili Brig u Grudama, a službeno ih je otvorila ministrica obrazovanja znanosti, kulture i športa ŽZH Ružica Mikulić. U ime općine Grude, sve sudionike pozdravio je načelnik Ljubo Grizelj, piše grude-online.info.

Mali nogomet igrao se na vanjskom terenu Srednje škole A. B. Šimića. U dvorani OŠ Ruđera Boškovića, kao i u prostorijama škola, za učenike i učenice igrala se odbojka, kao i natjecanje u stolnom tenisu i šahu. Natjecanje u košarci odigrano je u sportskoj dvorani Bili Brig, dok je natjecanje u rukometu bilo u dvorani Srednje škole.

Svečano proglašenje pobjednika i zatvaranje 18. Županijskih igara održano je u gradskoj sportskoj dvorani Bili Brig u Grudama.

Rezultati natjecanja:

Košarka – Osnovna škola (M)

  1. Prva osnovna škola Široki Brijeg
  2. Osnovna škola Ruđera Boškovića Grude
  3. Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje

Košarka – Osnovna škola (Ž)

  1. Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje
  2. Osnovna škola Marka Marulića Ljubuški
  3. Prva osnovna škola Široki Brijeg

Košarka – Srednja Škola (M)

  1. Srednja strukovna škola Posušje
  2. Srednja strukovna škola Ruđera Boškovića Ljubuški
  3. Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg

Košarka – Srednja Škola (Ž)

  1. Srednja strukovna škola Ruđera Boškovića Ljubuški
  2. Gimnazija fra Grge Martića Posušje
  3. Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg

Odbojka – Osnovna škola (M)

  1. Osnovna škola Antuna Branka i Stanislava Šimića Drinovci
  2. Prva osnovna škola Široki Brijeg
  3. Osnovna škola Tina Ujevića Vitina

Odbojka – Osnovna škola (Ž)

  1. Prva osnovna škola Široki Brijeg
  2. Osnovna škola fra Stipana Vrljića Sovići
  3. Osnovna škola Marka Marulića Ljubuški

Odbojka – Srednja Škola (M)

  1. Gimnazija Ljubuški
  2. Gimnazija fra Grge Martića Posušje
  3. Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg

Odbojka – Srednja Škola (Ž)

  1. Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg
  2. Gimnazija Ljubuški
  3. Gimnazija fra Grge Martića Posušje

Stolni tenis – Osnovna škola

  1. Osnovna škola Antuna Branka i Stanislava Šimića Drinovci
  2. Osnovna škola Kočerin
  3. Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje

Stolni tenis – Srednja škola

  1. Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg
  2. Gimnazija fra Grge Martića Posušje
  3. Srednja strukovna škola Ruđera Boškovića Ljubuški

Šah – Osnovna škola

  1. Osnovna škola Tina Ujevića Vitina
  2. Prva osnovna škola Široki Brijeg
  3. Osnovna škola fra Stipana Vrljića Sovići

Šah – Srednja škola

  1. Gimnazija fra Grge Martića Posušje
  2. Srednja strukovna škola Široki Brijeg
  3. Srednja škola Antuna Branka Šimića Grude

Rukomet – Osnovna škola (M)

  1. Osnovna škola Ivane Brlić Mažuranić Ljubuški
  2. Druga osnovna škola Široki Brijeg
  3. Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje

Rukomet – Osnovna škola (Ž)

  1. Osnovna škola Ruđera Boškovića Grude
  2. Osnovna škola Marka Marulića Ljubuški
  3. Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje

Rukomet – Srednja škola (M)

  1. Srednja strukovna škola Ruđera Boškovića Ljubuški
  2. Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg
  3. Gimnazija fra Grge Martića Posušje

Rukomet – Srednja škola (Ž)

  1. Srednja škola Antuna Branka Šimića Grude
  2. Gimnazija Ljubuški
  3. Gimnazija fra Grge Martića Posušje

Nogomet – Osnovna škola

  1. Osnovna škola Kočerin
  2. Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje
  3. Osnovna škola Marka Marulića Ljubuški

Nogomet – Srednja škola

  1. Srednja strukovna škola Široki Brijeg
  2. Gimnazija fra Grge Martića Posušje
  3. Srednja škola Antuna Branka Šimića Grude

(www.jabuka.tv)


2 komentara

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.