Musa i Hezonja briljirali u velikoj pobjedi Reala protiv Efesa

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su košarkaši Real Madrida i Anadolu Efesa u susretu 19. kola Eurolige.

Nakon velike drame i čak četiri produžetka, Real je slavio sa 130-126, a još jednu fantastičnu partiju odigrali su Džanan Musa s 40 koševa i osam asistencija te Mario Hezonja koji je za 50 minuta na parketu zabio 31 koš, uz 12 skokova.

Prvi put u povijesti Eurolige igrala su se četiri produžetka, a bila je to i utakmica s najviše koševa u Euroligi. Samo su se produžeci igrali više od 60 minuta.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, poveo je 10-5 i do kraja četvrtine nije ispuštao prednost koja je nakon prvih 10 minuta iznosila 25-18. Gosti su u drugoj dionici u nekoliko navrata izjednačili, ali je Real imao +2 na poluvremenu (38-36). U trećoj dionici turski sastav je odigrao sjajno i poveo je sa 10 razlike (53-43), no Real je uzvratio serijom 10-0 izjednačivši rezultat, a do kraja četvrtine i poveo sa 64-61.

U posljednjem periodu gosti ponovo dolaze do prednosti i Efes je tri minute prije kraja imao pet razlike (79-74). No, Real je na krilima Muse izjednačio na 79-79. Shane Larkin je s dva bacanja 37 sekundi prije kraja doveo goste do +2, da bi Musa uzvratio s dva bacanja za 81-81 i produžetak.

U prvom “overtimeu” je Real poveo sa četiri razlike (88-84), a 18 sekundi prije kraja je imao 91-89, no Larkin je s linije slobodnih bacanja osam sekundi prije kraja izjednačio.

U drugom nastavku bolje su krenuli gosti, poveli su pet razlike (96-91), a 2:18 prije kraja imali su, činilo se nedostižnih devet razlike (102-93). Real se nije predavao i sjajnom serijom uspio je izjednačiti, a koš za 102-102 sa zvukom sirene pogodio je Hezonja. Niti treći produžetak nije donio pobjednika. Gosti su 14 sekundi prije kraja imalo vodstvo 111-109, no Walter Tavares je izjednačio pet sekundi prije kraja, piše Jutarnji list.

Drama je napokon privedena kraju u četvrtom produžetku. Real je poveo 128-122 i više nije ispuštao prednost. Na koncu je završilo 130-126.

Musa je predvodio Real s 40 koševa i 8 asistencija. Hezonja je imao “double-double” 31 koš i 12 skokova, Facundo Campazo je ubacio 25 koševa uz 11 asistencija, dok je Walter Tavares zabio 20 koševa uz 12 skokova.

Na suprotnoj strani Shane Larkin je završio utakmicu s 32 koša i devet asistencija, Darius Thompson je ubacio 21, Mike Daum 15, a Dan Oturu 14 koševa. Bila je to Realova 17. pobjeda uz dva poraza.