Mostar Summer Fest svečano je otvoren preksinoć uz odličnu atmosferu i raznoliku glazbenu ponudu koja je na Kantarevac privukla brojne posjetitelje iz Mostara, Hercegovine i cijele regije.
Publika je uživala u energiji, dobrom zvuku i zajedničkom slavljenju glazbe na otvorenom. Prva večer festivala postavila je visoka očekivanja, a druga ih je itekako opravdala.
Drugu večer programa otvorio je karizmatični Roko Leni Ukić, nekadašnja košarkaška zvijezda, koji se sada uspješno predstavlja i na glazbenoj sceni sa svojim bendom Stereotrip. Njihov nastup zagrijao je publiku i dao ton ostatku večeri.
Nakon njega na pozornicu je izašao Peki, koji je dodatno podigao atmosferu, a zatim je uslijedio jedan od najočekivanijih nastupa večeri – mostarski bend Zoster, koji se vraća u punoj snazi i uskoro objavljuje novi album. Njihove dobro poznate pjesme publika je pjevala uglas, a energija na Kantarevcu bila je na vrhuncu.
Nakon Zostera, na scenu je stupila regionalna glazbena zvijezda Senidah, čiji je nastup privukao velik broj obožavatelja. Njena karizma, vokal i scenski nastup izazvali su ovacije i oduševljenje publike.
Večer je zatvorio legendarni hip-hop sastav Bad Copy, koji je u svom prepoznatljivom stilu zaokružio još jednu nezaboravnu večer na Mostar Summer Festu.
Mostar Summer Fest i ove godine opravdava reputaciju jednog od najvažnijih ljetnih festivala u regiji, spajajući različite glazbene žanrove i generacije u jedinstvenom ambijentu mostarskog Kantarevca.
(www.jabuka.tv | Foto: Mostar Summer Fest)
jugoslavenski festival