MNL MZ: Desna Obala deklasirala Čerigaj, u polufinalu i Jare i Kočerin

Momčadi MZ Jare, MZ Desna Obala i MZ Kočerin novi su polufinalisti nakon triju posljednjih četvrtfinalnih dvoboja odigranih u četvrtak.

Jare su u prvom susretu MNL MZ Grada Širokog Brijega – Ožujsko 2018 napravile preokret i na kraju tijesno pobijedile Lijevu Obalu.

Lijeva Obala povela je u 9. minuti zgoditkom Marka Mikulića i s tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme. U 27. minuti Jare je u igru vratio Marijan Gilja, a samo minutu poslije Ivan Buhač zabio je za preokret i vodstvo Jara.

U nastavku susreta Lijeva Obala pritiskala je i tražila izjednačenje, ali vrata Kristijana Anića ostala su zaključana.

Desna Obala na krilima Mirka Hrkaća odigrala je sjajnu utakmicu i deklasirala Čerigaj s visokih 6:0.

Utakmica je bila uglavnom usmjerena prema vratima Čerigaja i Mirko Hrkać uspio je zabiti hat-trick. Na listu strijelaca upisali su se još Antonio Kolobarić s dva gola i Robert Hrkać s jednim.

Četvrtfinalne dvoboje pratio je i bivši kapetan NK Široki Brijeg Wagner Santos Lago

Posljednji susret večeri bio je najtvrđi i najneizvjesniji četvrtfinalni dvoboj i pao je samo jedan zgoditak.

Igralo se zatvoreno i disciplinirano te je prvo poluvrijeme prošlo bez pogodaka. Činilo se da bi pitanje pobjednika moglo biti riješeno izvođenjem kaznenih udaraca, ali u 35. minuti vrata Pere Vuletića pogodio je Blago Gašpar za 0:1 i pobjedu Kočerina.