MNK Brotnjo i osmi put u sezoni uspješno na domaćem parketu

U Čitluku je protekloga vikenda odigrana uzbudljiva utakmica 15. kola Premijer futsal lige BiH pred oko 250 gledatelja između MNK Brotnjo i KMF Tango u kojoj je Brotnjo slavilo 3:2.

Gosti su poveli u 7. minuti nakon pogotka Nikole Šarovića, a rezultat je u 13. minuti poravnao Marko Grgić.

Josip Ivanković, vratar MNK Brotnjo ubrzo nakon izjednačujućeg pogotka obranio je kazneni udarac Šaroviću, nakon čega su i gosti napravili šesti akumulirani prekršaj, no za razliku od Šarovića, siguran izvođač za MNK Brotnjo bio je Tomislav Bošnjak.

Prednost domaće momčadi potrajala je sve do 39. minute kada slijedi infarktna završnica utakmice. Ognjen Erić pogodio je mrežu odličnog Ivankovića, te je Tango pred sami kraj utakmice došao do izjednačenja, ali bodovi su ipak ostali u Čitluku zahvaljujući Vedranu Mariću koji postiže pogodak 20-ak sekundi prije kraja utakmice te izaziva erupciju oduševljenja u dvorani. Brotnjo je tako nastavio niz nepobjedivosti na domaćem parketu te iz 8 odigranih susreta ima isto toliko pobjeda.

Za MNK Brotnjo u ovoj utakmici debitirao je Zvonimir Ćavar, koji je stigao iz mostarskog Zrnjskog.

Dodajmo kako je u 15. kolu prvi poraz doživio Mostar SG Staklorad, koji je na domaćem parketu poražen od sarajevskog Željezničara 4:2, ekipe koja se grčevito bori za opstanak.

Usprkos tom porazu Mostarci su čvrsto na vrhu poretka s 40 bodova, drugi je Centar iz Sarajeva s 31 bodom, a treće Brotnjo s 28 prikupljenih bodova.

U narednom kolu Čitlučani gostuju u Banovićima, dok Tango u Istočnom Sarajevu dočekuje Zrinjski, a na rasporedu je i dvoboj vodećih ekipa Centra i Mostar SG Staklorada.

MNK BROTNJO: Ivanković, Pantić, Marković, Grgić, Granić, Medić, Kordić, Dujmović, Šimić, Prusina, Odak, Marić, Ćavar, Bošnjak.

KMF TANGO: Šehovac, Jusić, Hadžić, Marić, Erić, Ristivojević, Kuljanin, Debelnogić, Bjelica, Šarović, Elez, Golijanin.