Mladost šokirala Velež u Mostaru, Tuzla City deklasirala Zvijezdu 09

Velež se nakon pune tri godine vratio u Premijer ligu BiH, a povratnički debi imali su protiv momčadi Mladosti koji je završio najgore moguće po njih.

Iako su mnogi u ovoj utakmici smatrali Veleža favoritom, ipak Rođeni se će se morati bolje organizirati kako bi ugrozili ostale premijerligaše.

U prvom poluvremenu Mostarci su dominirali, stvarali brojne prilike, ali Mladost je povela nakon jednog udarca u 11. minuti. Hiroš je oduzeo loptu na sredini terena, napravio dobar prodor i sjajno pronašao Fanima koji je rutinski pogodio za vodstvo gostiju.

Tek što je krenuo drugi dio susreta Velež stiže do izjednačenja u 50. minuti, kada je Brandao odlično prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu šesnaesterca, a Berisha pogađa za 1:1. Radost Rođenih je trajala vrlo kratko, jer je četiri minute nakon toga Fanimo aisistirao za Crničkog  a on majstorski poderao mrežu domaćih.

Velež je nakon toga bacio sve karte u napad, ali Mladost je to znalački vrebala preko kontri. Dragutinović je izašao u kontru u 81. minuti i pogodio za konačnih 1:3.

U drugoj današnjoj utakmici, Tuzla City je s visokih 5:1 u Ugljeviku deklasirala domaću momčad Zvijezde 09. Tuzlaci s ovom pobjedom najavili kako bi se od njih mogle očekivati ozbiljne stvari u novj sezoni Premijer lige BiH.

Već je na poluvremenu bilo 0:3 na semaforu. Dva zgoditka postigao je Crnkić (23′, 36′) a jedan su domaći zabili sami u svoju mrežu. Marković je potom smanjio vodstvo gostiju u 50 minuti na 1:3, a konačnih 1:5 postavili su Ubiparip iz jedanaesterca u 74. minuti, odnosno Ramić u 81.

Večeras u 20:30 igra se još jedna utakmica, gdje u svojevrsnom derbiju Željezničar na Grbavici dočekuje drugog povratnika u Premijer ligu banjalučki Borac.