Mladost bolja od Željezničara, remi Viteza i Krupe

Odigrana su prva dva susreta 2. Kola Premijerlige BiH u nogometu. Mladost je pobijedila Željezničara 2:1, dok su Vitez i Krupa igrali neodlučenih 1:1.

U Doboju kod Kaknja domaćini su uistinu furiozno krenuli, pa je Milivoje Lazić već u 13 sekundi zabio vodeći gol nakon što je iskoristio pogrešku gostujuće obrane presjekavši jednu loptu koju je potom prizemnim udarcem gurnuo ispod vratara Kjosevskog.

Radost domaćih navijača nije se ni stišala, a već je bilo 2:0. Filip Arežina je prekrasno proigrao Almira Aganspahića, a ovaj bez poteškoća u 7. minuti zabio i drugi gol za Mladostaše.

Arežina je u 22. minuti uzdrmao gredu protivničkog gola, dok je Aganspahić imao najbolju priliku u nastavku utakmice, međutim njegov pokušaj u 57. minuti iz gotovo matne pozicije zaustavlja Kjosevski. Sve što su gosti uspjeli bio je počasni gol Osmankovića nekih pet minuta prije završetka susreta.

Vitez je također na samom početku poveo protiv Krupe, a strijelac prvog gola za Vitežane u novoj sezoni bio je Seid Zukić koji već u 2. minuti pogađa gol gostiju iz Krupe.

Veliku šansu u 19. minuti za domaće propušta Mahir Karić kada je imao gotovo prazan gol ispred sebe, ali nije zabio. Zato su u nastavku susreta zabili gosti preko Irfana Jašarevića koji u 60. minuti postiže gol za konačnih 1:1, pa se Krupa i sa drugog gostovanja u sezoni vraća neporažena.