Mladi “Zmajevi” namučili Švicarce, Menalo pogodio gredu i briljirao na terenu

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras s minimalnih 1:0 na gostovanju kod Švicarske.

Domaći su poveli već u 12. minuti kada je lošu reakciju obrane BiH iskoristio Hass i matirao Gorana Karačića.

Nakon gola gosti su zaigrali mnogo bolje, a vrijedi istaći da su imali i sjajnu podršku s tribina, pa je ugođaj bio kao da igraju u Zenici ili Kaknju, a ne u Švicarskoj.

“Zmajevi” su prvu priliku imali u 41. minuti. Kuzmanović je prošao po desnoj strani, u šesnaestercu je imao slobodne Beganovića i Gojaka, ali je bio sebičan i odlučio se za šut tako da je propala sjajna prilika za izjednačenje.

U 54. minuti nova prilika za BiH. Gojak je odlično izveo korner, ali je Švicarska obrana dobro reagirala. Samo pet minuta kasnije najbolja prilika na meču za izabranike Vinka Marinovića. Luka Menalo je majstorski pokušao lobovati golmana domaćih, ali je lopta umjesto mreže pogodila okvir gola.

Do kraja susreta vrijedi izdvojiti i dobru šansu Aganspahića, ali napadač Mladosti iz Doboja kod Kaknja nije imao sreće pa je ostalo 1:0 za Švicarsku.

I pored dobre igre izabranici Vinka Marinovića nisu uspjeli upisati i drugu pobjedu u ovom kvalifikacijskom ciklusu. Da je bilo malo više sreće mogli su do boda, ali ono što svakako može radovati jeste činjenica da ova reprezentacija ima svijetlu budućnost.

ŠVICARSKA – BiH 1:0

BIEL – Stadion u Bielu. Gledatelja: 500. Sudac: Lawerence Visser (Belgija). Strijelac: 1:0 Haas (12). Žuti kartoni: Fernandes (Švicarska), Hažiahmetović, Radeljić (BiH).

ŠVICARSKA: Kobel, Stettler, Hefti, Arnold, Haas, De Oliveira, Zakaria, Demahasaj, Fernandes, Sow, Lotomba.

BIH: Karačić, Todorović, Mihojević, Radeljić, Memija, Redžić (Lončar), Beganović (Aganspahić), Gojak, Kuzmanović (Anđušić), Hadžiahmetović, Menalo.