Mladi Širokobriježani ostali praznih džepova u Sarajevu!

Mlađi kadeti (pioniri) i kadeti Širokoga Brijega poraženi su identičnim rezultatom (2:0) od odgovarajućih sastava Sarajeva u prvenstvenim utakmicama 19. kola u Trening centru u Butmiru, no ovi porazi ne trebaju zabrinjavati budući da “bordo” klub trenutno ima najbolju Omladinsku školu u BiH, pa su vodeći u svim uzrastima.

Primjerice, u konkurenciji mlađih kadeta imaju svih 19 pobjeda, dok su im u konkurenciji kadeta upravo mladi Širokobriježani bili najbliži pratitelji nakon jesenske polusezone s 11 bodova manjka, pa je sada ta prednost Sarajeva narasla na velikih 14 bodova prednosti, a vodeći su i u juniorskoj konkurenciji sa 6 bodova viška u odnosu na Željezničar.

Irman Sejmenović pogodio je u 19. i 55. minuti utakmice za pobjedu mlađih kadeta (pionira) Sarajeva, dok su za pobjedu kadeta Sarajeva pogađali Ammar Đuderija u 17. minuti i Adin Čičkušić u 46. minuti utakmice.