Mladi Plemići se oprostili od Europe

Juniori Zrinjskog remizirali su u uzvratnom susretu drugog kola Juniorske Lige prvaka protiv danskog Midtjyllanda.

Utakmica je završena bez golova pa su tako gosti zbog pobjede od 3:1 u prvom meču osigurali plasman dalje.

Zrinjski je prvi zaprijetio na utakmici i to u sedmoj minuti susreta, no šut Bašića lijevom nogom je otišao pored gola golmana Thorsena da bi Danci uzvratili četiri minute kasnije i to preko Sørensen Jensena koji se sjajno ubacio na lijevoj strani, no pogodio je vanjski dio mreže Savića.

Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 20. minute, no šut Čoke je izblokiran, te je ostalo 0:0.

Već u 22. minuti susreta Šilić je sjajno probio po lijevoj strani i pokušao šutirati iskosa sa lijeve strane, no golman Thorsen je odlično zaustavio njegov udarac. Do kraja prvog poluvremena obje ekipe su pokušavale doći do pogotka, no u tome nisu uspjeli, pa se na poluvrijeme na stadionu Pod Bijelim brijegom otišlo pri rezultatu 0:0.

Prvi je u nastavku zaprijetio gostujući sastav, no udarac Hansena je otišao pored gola Savića da bi u 51. minuti šanse Zrinjskog za plasman dalje bile znatno smanjene. Naime, drugi žuti odnosno crveni karton je dobio Bošković zbog prekršaja nad Simsirom, te su Plemići u nastavku utakmice imali igrača manje od svog današnjeg protivnika.

Najbolju priliku na utakmici su imali gosti, no udarac Simsira iz 66. minute susreta nakon sjajne kombinacije je vrhunskom reakcijom zaustavio Savić da bi minutu kasnije zaprijetio i Zrinjski, ali pokušaj Radoša poslije ubacivanja Bašića je pogodio samo spoljni dio mreže gola Thorsena. Plemići su u 82. minuti mogli do vodstva, ali je Thorsen zaustavio udarac Šilića da bi potom Bošnjak promašio nemoguće.

Minutu kasnije sa velike udaljenosti je pokušao i Čoko, no njegov udarac je zaustavio Thorsen, pa je utakmica okončana remijem 0:0. Midtjylland se tako sa ukupnih 3:1 plasirao dalje u Ligi prvaka, a bosanskohercegovački predstavnik je svoje natjecanje u Juniorskoj Ligi prvaka poslije izbacivanja MTK-a završio u drugoj rundi.

Stadion: Pod Bijelim brijegom. Gledatelja: 200. Sudac: Vitaliy Romanov (Ukrajina). Žuti kartoni: Bašić, Bošković, Šilić (Zrinjski), Hannola, Kaiser, Fraulo (Midtjylland). Crveni karton: Bošković (Zrinjski).

Zrinjski: Savić; Šuta, Radoš, Ramljak (73. Bošnjak); Tiro (73. Mičeta), Bošković, Bašić, Čoko; Šilić (k), Kurbaša (54. Tuka), Bašić. Trener: Dalibor Cvitanović.

Midtjylland: Thorsen; Andersen, Nwadike, Anker, Sørensen Jensen; Bak Jensen (k), Martis, Hannola (69. Fraulo); Lind (82. Kaiser), Hansen, Simsir (89. Heiselberg). Trener: Henrik Jensen.