Mladi napadač upropastio pobjedu Arsenala, Chelsea preskočio Leicester

U susretu 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Leicester City su odigrali 1:1, dok su Chelsea i Watford upisali pobjede.

Arsenal je poveo u 21. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga kojem je to bio 20. pogodak ove sezone. Možda i ključni trenutak dogodio se u 75. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Eddie Nketiah, prenosi Gol.hr.

Mladi 21-godišnji napadač je proveo na terenu svega četiri minute. Ušao je u 71. minuti, a u 75. je isključen zbog neopreznog starta. Sudac Chris Kavanagh prvo mu je pokazao žuti karton, ali je nakon asistencije VAR-a promijenio odluku.

“Lisice” su igrača više iskoristile deset minuta kasnije izjednačivši preko Jamiea Vardy, njegovim 22. golom ove sezone.

Chelsea je iskoristio remi Leicester Cityja i gostujućom pobjedom protiv Crystal Palace sa 3:2 skočio na treće mjesto.

Chelsea je na Selhurst Parku vodio 2:0 i 3:1, ali je na kraju teškom mukom izvukao bodove nakon što je domaćin u sudačkoj nadoknadi zapucao dva zicera za 3:3.

Gosti su nakon 27 minuta vodili 2:0 golovima Olivera Girouda (6) i Christiana Pulisica (27), a smanjio je Wilfred Zaha u 34. minuti. Tammy Abraham je u 71. minuti vratio gostima dva gola prednosti, no već minutu kasnije smanjio je Christian Benteke.

U samoj završnici utakmice Crystal Palace je imao dvije sjajne prilike za 3:3. Prvo je Scott Dann u četvrtoj minuti nadoknade uzdrmao vratnicu, da bi 30-tak sekundi kasnije Beneteke izašao sam ispred Kepu, ali je Zouma sjajno blokirao njegov udarac. Mateo Kovačić nije nastupio zbog ozljede.

U drugom susretu Watford je pobijedio “fenjeraša” Norwich City s 2:1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas, dok je Norwich nakon šestog poraza gotovo u bezizlaznoj situaciji.

Gosti su poveli preko Buendije u 4. minuti, no Watford je okrenuo rezultat golovima Dawsona (10) i Welbecka (55). Posebno lijep bio je Welbeckov pogodak koji je škaricama pogodio same rašlje.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 89 bodova, manchester City je drugi sa 66 bodova, Chelsea ima 60, a Leicester 59. Arsenal je sedmi sa 50 bodova.

REZULTATI:

• Crystal Palace – Chelsea 2:3 (Zaha 34, Benteke 72 / Giroud 6, Pulisic 27, Abraham 71)
  • Watford – Norwich City 2:1 (Dawson 10, Welbeck 55 / Buendía 4)
  • Arsenal – Leicester City 1:1 (Aubameyang 21 / Vardy 85)