Mladi košarkaši Širokog u četvrtfinalu Europskog prvenstva

Hrvatska U20 reprezentacija ostala je neporažena i nakon četvrte utakmice na Europskom prvenstvu u Njemačkoj, a HKK Široki na prvenstvu ima svoju dvojicu predstavnika – Matea Čolak i Matea Drežnjaka.

U20 reprezentacija u skupini je svladala Francusku, Ukrajinu i Španjolsku, a u osmini finala nadigrali su i Veliku Britaniju rezultatom 93:62 (24-9, 26-18, 23-19, 20-16).

Iako je prva četvrtina počela s izvjesnom dozom nervoze, rezultat je na kraju otišao u korist Hrvatske rezultatom 24:9.Britanski savez hrvatsku mladu reprezentaciju opisao je kao moćnu i punu samopouzdanja, a upravo takav dojam igrači su odavali i tijekom ostatka utakmice. U odličnom su ritmu nastavili i do poluvremna pa se na odmor otišlo rezultatom 50:27.

Drugo poluvrijeme proteklo je u istom tonu. U posljednji se period igre ušlo pri rezultatu 73:46, ali izabranici Damira Rajkovića se ni pri takvom rezultatu nisu se opustili.

Pri rezultatu 78:52, Mateo Drežnjak se izborio za dva koša, a zatim je Mateo Čolak zabio tricu i time je stvorena lijepa mini serija od 7-0. Utakmica je završila rezultatom 93:62 i Hrvatska je prošla u četvrtfinale koje se igra danas od 15.45 sati.

Preciznost u šutu je svakako bila na strani Hrvatske– 24 pogodaka od 38 pokušaja koševa za 2 poena (63%) te 13 od 26 trica (50%), dok je s britanske strane u koš ušlo 40% za 2 poena te 24% trica, piše .

Najkorisniji igrač bio je Toni Perković s 15 poena, 4 skoka, 2 osvojene lopte i 100% preciznosti šuta za tricu (3/3). Mate Kalajžić je također ubacio 15 poena, Krešimir Ljubičić 14 uz 6 skokova i 3 bloka, a 10 poena imao je Josip Barnjak. Karlo Uljarević je izveo 9 asistencija i 3 osvojene lopte, piše HKS.

Za Veliku Britaniju su po 11 poena ubacili Carl Wheatle i Caleb Fuller.