Mladi Hrvat oduševljava na pripremama Bayerna

Mladi hrvatski reprezentativac Gabriel Vidović (18) oduševljava na priprema Bayern Münchena koje se odvijaju u Japanu.

Nastupio je od prve minute u utakmici protiv američkog DC Uniteda, koju je bavarski gigant dobio s uvjerljivih 6:2, a nakon nje pohvale na račun mladog ofenzivca dolaze sa svih strana.

Nakon utakmice trener Julian Nagelsmann posebno je izdvojio Vidovića i dvije godine mlađeg veznjaka Paula Wannera, rekavši kako se radi o sjajnim igračima koji rastu iz dana u dan.

Podsjetimo, Vidović je prošle sezone već debitirao za prvu momčad s tri nastupa s klupe u Bundesligi, a jednako toliko ih ima i za mladu hrvatsku reprezentaciju.

Svoje zadovoljstvo igrama mladog Hrvata rođenog u Augsburgu ne skrivaju ni mnogi navijači Bayerna na društvenim mrežama, koji u njemu vide budućnost kluba. “Njegovi driblinzi i kontrola lopte izgledaju tako zrelo”, “Očekujem da Vidović u Bayernu dobiva sve više minuta” i “Ove sezone će svi čuti za njega” samo su neki od komentara, prenose hrvatski mediji.

Mladi napadač je za rezervnu ekipu bavarskog kluba ove sezone postigao 21 pogodak te asistirao sedam puta, i to u 30 utakmica Regionalne bavarske lige. Vidović je u veljači potpisao profesionalni ugovor s Bayernom, a sportski direktor Hasan Salihamidžić ovako ga je predstavio:

Vidović je igrač izvrsnih tehničkih vještina. Igrom između linija iznimna je opasnost po suparnički gol. Igra za nas posljednjih šest godina. Prošao je najbolje treninge u našem kampu. Vrijeme je za iskorak u prvu ekipu.