Mlada nogometna reprezentacija BiH pobijedila Moldaviju

Mlada nogometna reprezentacija BiH pobijedila je vršnjake iz Moldavije sa 4:0 u prvom kolu kvalifikacija za Euro 2021.

U 23. minuti mlada reprezentacija BiH je povela. Demirović je izborio korner, koji je izveo Mustedanagić. On je sjajno centrirao, a loptu na petercu čeka najviši igrač u kaznenom prostoru Besim Šerbečić i šalje je iza leđa golmana Brinze.

Ćavar je u 44 minuti prošao Mustedanagića, odigrao dupli pas sa Demirovićem, i na kraju sjajno zaobišao golmana Moldavije za 2:0.

Deset minuta u drugom dijelu meča trebalo je mladim reprezentativcima da stignu do trećeg gola. Ponovo je Demirović prešao Mustedanagića, koji sjajno pogađa za 3:0.

Nakon nekoliko dobrih prilika koje smo imali preko Šerbečića, Šabanadžovića, te Gazibegovića BiH je stigla do četvrtog gola. Kapetan Marijan Ćavar sjajno je napravio poziciju za šut i sa nekih 20-ak metara pogodio za 4:0. Do kraja utakmice reprezentacija BiH je rutinski sačuvala prednost.

BiH U21: Kovačević, Gazibegović (80. Bojo), Šerbečić, Mustedanagić (83. Mulahusejnović), Danilović (69. Stanić), Demirović, Ćavar, Beganović, Pidro (80. Šabanović), Mujakić, Hajdarević (69. Šabanadžović). Trener: Vinko Marinović.

MOLDAVIJA U21: Brinza, Mateescu, Voropai, Dros, Caimaov, Gulceac (82. Naegu), Stina (62. Iurasco), Slivca, Craciun, Nihaev (46. Nagornii), Cojocaru (19. Ciobanu). Trener: Vitalie Culibaba.