Mirko Kecman ponio titulu kosbaše na Kupresu

U nedjelju, 2. srpnja, 2023. godine uspješno je održana tradicijska kupreška kulturna manifestacija Dani kosidbe na Kupresu 2023.

Manifestacija koja je još poznata kao Strljanica započela je predstavljanjem kulturno umjetničkih društava, a zatim su uslijedila natjecanja u tradicijskim sportovima.

Pored najzanimljivijeg i središnjeg dijela programa, odnosno natjecanja kosaca, održana su natjecanja u sljedećim sportovima: kamena s ramena, skoka u dalj s mista, potezanja konopca te galopska konjička utrka.

Titulu kosbaše na ovogodišnjem izdanju ponio je Mirko Kecman iz Bosanskog Petrovca, drugo mjesto ove godine osvojio je Mario Prljević iz Tomislavgrada dok je treći bio Miloš Trkulja iz Bosanskog Petrovca.

U nadmetanju kosaca juniora pobijedio je Ivan Čičak iz Kupresa, drugo mjesto osvojio je Drago Šarić a treću utješnu nagradu osvojili su braća Josip i Ivan Čičak iz Kupresa.

Prvi zapisi o ovom događaju sežu u 1678. godinu, a prije tri godine uvršten je na popis Svjetske nematerijalne baštine Organizacije Ujedinjenih naroda za obrazovanje, znanost i kulturu (UNESCO).