Minimalna pobjeda Želje protiv Zvijezde 09 uz eurogol Asima Zeca

Željezničar je u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedio Zvijezdu 09 na Grbavici rezultatom 1:0.

Sarajevska momčad je izborila važnu ali itešku pobjedu u borbi za Europu protiv vrlo čvrste momčadi Zvijezde 09, uz jedan vrlo čudan ali lijep pogodak Asima Zeca.

U 11. minuti Željezničar je imao vrlo dobru priliku. Stanić je pronašao Krpića koji je pokušao elegantno matirati Erića, no golman gostiju je obranio njegov udarac, piše Sport1.ba.

Zvijezda je prvu priliku imala u 25. minuti susreta kada je Predragović ubacio s desne strane, a Osmanagić glavom šutirao pored gola.

Željezničar je ponovo uzvratio i to preko Zeca koji je šutirao pored gola da bi nedugo poslije domaći sastav došao u prednost protiv Zvijezde 09.Nakon jednog prekida vratar Erić je loše ispucao loptu, a njegovo loše ispucavanje je iskoristio Zec i postigao pogodak za vodstvo domaćeg sastava.

Pokušaj Govedarice iz 60. minute utakmice otišao je pored gola Kjosevskog da bi Veselinović četiri minute kasnije imao gotovo isti završetak akcije.

Fantastičan pokušaj Sadikovića iz 67. minuti susreta završio je pored gola Erića da bi potom prilike imali i Šabanadžović, Krpić kao i još jednom Sadiković, no promjene rezultata nije bilo, ostalo je 1:0.

S novom pobjedom Željezničar se izjednačio sa Širokim Brijegom po broju bodova, ali Plavi s Grbavice su na trećem mjestu zbog bolje gol razlike i međusobnog omjera.