Messi majstorijom spasio Argentinu

U drugom kolu skupine G Svjetskog prvenstva Argentina je golovima Lea Messija i Enza Fernandeza slavila s 2:0.

Argentina se tako spasila jer joj je nakon debakla protiv Saudijaca u prvom kolu prijetilo ispadanje s turnira. Ekipa Lionela Scalonija je sada skočila na drugo mjesto skupine i u srijedu će protiv Poljske imati priliku izbiti na čelo.

Skupina C će se u nokaut-fazi križati sa skupinom D, na čijem je čelu Francuska. Današnji okršaj Argentine i Meksika sve do Messijevog pogotka u 64. minuti spadao je među najmanje atraktivne utakmice na Svjetskom prvenstvu, ali argentinski kapetan je svojom majstorijom otvorio utakmicu.

Gauchosi su većinu vremena imali vrlo jalovu inicijativu i pasivni posjed, a obje ekipe su se isticale vrlo grubim startovima. Od same igre, iz prvog dijela može se izdvojiti samo par opasnih prekida.

Messi s jedne i Alexis Vega s druge strane tukli su po golu direktno iz slobodnih udaraca, ali Guillermo Ochoa i Emiliano Martinez bili su na visini zadatka.

Napokon, Di Maria je dao loptu Messiju u sredini u 64. minuti, a on se namjestio na lijevu nogu i s 20 metara prizemnim udarcem uz samu stativu matirao u ovom slučaju potpuno nemoćnog Ochou.

U 87. minuti Messi je bio asistent, a Fernandez je prekrasnim felšanim udarcem iskosa zatresao mrežu.

Meksiko je ovim porazom pao na dno skupine budući da je u prvom kolu remizirao s Poljacima. Ipak, postoji još nade za ekipu izbornika Gerarda Martina.

Oni u posljednjem kolu igraju protiv Saudijaca u utakmici u kojoj će imati imperativ pobjede, a uz to će se morati nadati i za sebe povoljnom ishodu između Argentine i Poljske. Obje utakmice na rasporedu su u srijedu u 20 sati.

U subotu je Messi postao prvi koji je na pet različitih svjetskih prvenstava upisao asistenciju. Uz taj rekord upisao je još jedan.

Messi je 2006., u dobi od 18 godina i 357 dana, postao najmlađi igrač koji je na Svjetskom prvenstvu u istoj utakmici ostvario učinak od gola i asistencije. Napravio je to protiv Srbije. Jučer, s 35 godina i 155 dana, postao je najstariji nogometaš svih vremena s golom i asistencijom u istom susretu na SP-u.