Messi i Argentina stigli do povijesne pobjede u Boliviji

Nogometaši Argentine slavili su u 2. kolu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022 kod Bolivije u La Pazu s 2-1 (1-1).

Argentincima je to prva pobjeda u gostima kod Bolivije nakon čak 15 godina, a La Paz, za koji se smatra kako je jedno od najtežih gostovanja za sve, i nadmorska visina od 3.500 metara dosad su uvijek bili nepremostiva prepreka jer su tamo u pravilu gubili utakmice, čak i sa 1-6 prije nekoliko godina, prenose Sportske novosti.

Izbornik Lionel Scaloni je odlučio doći u Boliviju čak tri dana prije utakmice kako bi se Argentinci aklimatizirali na veliku nadmorsku visinu, a to je urodilo pobjedom Messijeve ekipe.

Ipak, nije sve bilo glatko jer su Bolivijci poveli preko napadača Cruzeira Morena Martinsa u 24. minuti, da bi Lautaro Martínez u 45. minuti postigao izjednačujući gol kada ga je domaći branič nespretno napucao loptom, koja se potom odbila u mrežu. Joaquin Correa, igrač Lazija, donio je Argentini pobjedu u 79. minuti udarcem iskosa s desetak metara.

Argentina je tako kvalifikacije započela s dvije pobjede, a Bolivija s dva poraza.

Nogometaši Brazila slavili su u 2. kolu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022 kod Perua u Limi s 4-2 (1-1).

Brazilci su došli do druge pobjede u kvalifikacijama iako je Peru dvaput vodio pogocima Andrea Carrila. Junak utakmice bio je Neymar, koji je zabio hat-trick, od čega dva iz kaznenih udaraca. Neymar se s ova dva gola i ukupno 64, popeo na drugo mjesto liste strijelaca za brazilsku reprezentaciju, prestigao je Ronalda, ali mu još 13 nedostaje do rekorda legendarnog Pelea. Za selecao je na ovoj utakmici zabio i Richarlison.

Na ostalim utakmicama Čile i Kolumbija su odigrali 2-2, Venezuela je kod kuće izgubila od Paragvaja 0-1, dok je Ekvador u Quitu s 4-2 pobijedio Urugvaj, za koji je dva gola zabio Luis Suarez.